×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. septembris, 2012
Drukāt

Labutēna sarkanās zoles atzīst par aizsargājamu preču zīmi

Foto- LETAFoto- LETA

ASV tiesa trešdien lēma, ka slavenā franču apavu dizainera Kristiāna Labutēna koši sarkanās zoles uzskatāmas par preču zīmi. ASV apelāciju tiesa trīs tiesnešu sastāvā atcēla iepriekšējo spriedumu, saskaņā ar kuru tikai krāsa vien modes industrijā nevar tikt padarīta par preču zīmi.

Pagājušā gada aprīlī Labutēns par apavu ar sarkanu zoli ražošanu uzsāka tiesvedību pret modes namu “Yves Saint Laurent”, kas jūnijā tika pārsaukts par “Saint Laurent Paris”. 2011.gada augustā Manhetenas federālā tiesa noraidīja prasību.

Taču trešdien apelāciju tiesa nolēma, ka Labutēns ilgstoši ražo apavus ar sarkano zoli, tāpēc tā kļuvusi par “atpazīstamu simbolu, kas var pretendēt uz preču zīmei pienākošos aizsardzību”.

Taču tiesneši noteica, ka tas attiecas tikai uz tiem apavu modeļiem, kuros zoles krāsa kontrastē ar pārējām detaļām. Tāpēc spriedums ļauj citiem zīmoliem ražot sarkanus apavus ar tādas pašas krāsas zoli.

“Saint Laurent Paris” advokāts Deivids Bernšteins spriedumu nodēvēja par uzvaru. “Tiesa lēma, ka zīmola ražotās vienkrāsainās kurpes nepārkāpj Labutēna preču zīmi, tātad tas drīkst turpināt vienkrāsainu apavu, tai skaitā sarkanu, ražošanu,” viņš teica.

Arī Labutēns apelāciju tiesas spriedumu vērtē pozitīvi. Viņš “varēs pasargāt sava mūža darbu, kas iemiesots viņa luksusa sieviešu apavu sarkanajās zolēs”, norādīja dizainera advokāts Hārlijs Levins.

Visiem apaviem, ko Labutēns radījis pēc 1991.gada, ir lakota, koši sarkana zole. Daudzu slavenā zīmola kurpju pāru cena pārsniedz 1000 dolārus (561 latu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+