×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Lāča videomedības

lacis_klavinskis_12

Ērgļu pusē – apmēram 15 kilometrus uz Taurenes pusi – medniekam Guntaram Kļavinskim gadījies pavisam savāds atgadījums. 30. martā viņš sēdējis tornī un gaidījis mežacūkas. Ap deviņiem vakarā parādījies milzīgs kuilis. “Tik lielu zvēru savu mūžu nebiju redzējis!” stāsta Guntars.

 

Spožajā mēnesnīcā bijis skaidri redzams, ka kuilis nācis barotavas virzienā, bet tad pēkšņi pagriezies un aizskrējis. Guntars jau sabēdājies, ka kuilis viņu saodis un tādēļ aizbēdzis. Intereses pēc barotavā uzlikta dzīvnieku novērošanas kamera.

Lielākais 1. aprīļa joks esot bijis tāds, ka kamera uz nieka 10 sekundēm pie barotavas nofilmējusi nevis kuili, bet gan lāci. Iepriekš gan mednieki manījuši arī lāča pēdas, bet īsti nav gribējies ticēt, ka pa tuvējiem mežiem pastaigājies šis iespaidīgais dzīvnieks, kuru Latvijā sastapt ir reta laime. Tagad ir pierādījumi!

 

{source}
<iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/YzOao3z9qfQ” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

 

“Tas kuilis laikam saoda lāča pēdas, tādēļ arī aizbēga,” secina Guntars, kuram izdevušās fantastiskas video medības. Nav daudz tādu gadījumu, kad lācis Latvijā fiksēts ar kameru.

Valsts meža dienesta medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš skaidro, ka šāda tikšanās ar lāci Ērgļu pusē noteikti nav nekas neparasts, jo šis ķepainis jau fiksēts pagājušā gada rudenī. Nevar pilnībā apgalvot, ka tas ir tas pats lācis, bet viens pieaudzis indivīds esot fiksēts starp Zaubi, Ērgļiem un Kalsnavu.

J. Ozoliņš apstiprina, ka mežacūkas noteikti no lāča baidīsies, bet lācis neuzbruks nedz pieaugušiem kuiļiem, nedz briežiem, ne arī aļņiem. Ja nu vienīgi, ja tas uzgājis dzemdējošu sivēnmāti, tad gan sivēniem varētu klāties plāni. Tomēr pārsvarā lāči drīzāk citus dzīvniekus baidīs, nevis tiem uzbruks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+