Kultūra
Kultūrpolitika

Lāce: Nākamajam kultūras ministram jāturpina darbs pie muzeju infrastruktūras pilnveidošanas0

Foto – Leta/Edijs Pālens

Jautājumiem, kas saistīti ar muzeju infrastruktūras pilnveidošanu ir jābūt nākamā kultūras ministra prioritāšu sarakstā, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktore Māra Lāce.

Kā būtisku Lāce minēja arī topošajā Muzeja krātuvju kompleksa projekta noslēgšanu, lai muzeju darbinieki varētu uzsākt pārvākšanās procesu.

Muzeju darbiniekus uztrauc un interesē, lai tiktu turpinātas iesāktās lietas un, lai nākamais kultūras ministrs izprot kultūras mantojuma jomu, uzsvēra Lāce.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) kultūras ministra amatam virzītā operdziedātāja, pašreizējā Rīgas domes deputāta Naura Puntuļa kandidatūru Lāce komentē atturīgi. “Muzeju nozares aprites lokā neesam viņu redzējuši, tāpēc nevaru spriest par viņa zināšanām un izpratni pat kultūras mantojuma jomu. Katrā ziņā, viņam būs daudz ko mācīties,” sacīja Lāce.

LNMM direktore cer, ka nākamais kultūras ministrs risinās jautājumus, kas saistīti ar kultūras darbinieku atalgojumu, Laikmetīgās mākslas muzeja iespējām nākotnē un muzeju krājumu papildināšanu ar šodienas mākslinieku darbiem.

“Ļoti gribētos ministru, kuram būtu redzējums par šo citiem šķietami vieglo sfēru, bet tā tomēr ir ļoti nopietna, jo kultūras joma ir nacionālas valsts pastāvēšanas jautājums,” pauda Lāce.

Kā vēstīts, Puntulis iepriekš žurnālistiem norādīja, ka, viņaprāt, viņš spēs labi pildīt kultūras ministra pienākumus un, ka viena no viņa prioritātēm būs kultūras darbinieku atalgojuma celšana.

Tāpat vēstīts, ka līdzšinējā kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), kura ievēlēta Eiropas Parlamentā, pilnvaras plāno nolikt līdz 19.jūnijam.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Karostā atklās Brīvības cīņu simtgadei veltītu fotoprojektu
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Ar diviem koncertiem jubilejā godinās čellistu Ivaru Bezprozvanovu
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Cēsīs kora “Latvija” izpildījumā skanēs spoža trimdas komponistu darbu izlase
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Pirmās prognozes par laiku nedēļas nogalē un jūlija izskaņā
33 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atkāj iemeslu, kāpēc Rimšēviča un Martinsona krimināllietu skatīs tiesa Jūrmalā
9 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Skaidrītei bail teikt, cik liels ir parāds: 8200 eiro par dzīvokli
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs 5
3 stundas