×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Lācenes meklēšanas darbi turpināsies līdz tumsai

laca_meklesana

No Līgatnes dabas taku voljera vakar vakarā izmukušās lācenes Mades meklēšanas darbi turpināsies līdz tumsai. Ja šodien lāceni neizdosies atrast, meklēšanas darbi atsāksies līdz ar rīta gaismu, aģentūrai LETA pastāstīja Līgatnes dabas taku vadītājs Jānis Andrušaitis.

Pašlaik pilnībā pabeigti voljera nožogojuma remontdarbi un tā apkārtnē ir kļuvis klusāks un mierīgāks, tādēļ zvērkopjiem saglabājas cerība vēl šodien Madi pie voljera ieraudzīt.

Mežā ir atrastas lācenes pēdas, tomēr konkrēta viņas atrašanās vieta nav zināma. Zināms vien tas, ka viņa uzturas kaut kur voljera tuvumā. Arī izlikto barību viņa nav aiztikusi.

Katram gadījumam ir sagatavotas arī miega zāles un ierocis, ar kuru tās Madei varētu iešaut. Tomēr, kā stāsta Andrušaitis, vispirms zvērkopji Madi mēģinās ievilināt voljerā un zāles tiks izmantotas tikai tad, ja tas neizdosies.

Andrušaitis apliecināja, ka lāču voljera iežogojums katru dienu tiek apsekots, pielabots īpaši tajās vietās, kur lāčiem patīk rakties. Pēc šī gadījuma tiks domāts, ko vēl varētu darīt, lai nodrošinātos pret to, ka lācis var izrakties no voljera.

Maijā būs gatavs lāču jaunās mājas tehniskais projekts, tad arī sāksies būvniecības darbi, kas beigsies rudenī. Lai uzlabotu drošību pašreizējā trīs lāču mītnē, būtu nepieciešami lieli remontdarbi, jo iežogojums esot ārkārtīgi novecojis.

Pa nakti Gaujas nacionālā parka teritorijā turpinās dežurēt arī policijas pārstāvji.

LETA jau ziņoja, ka lācene Made pērn jau reizi devās brīvsolī, naktī uz 18.augustu izrokot sev ceļu zem iežogojuma. Toreiz lācis nākamajā dienā tika atrasts pie kādām mājām našķojamies ar āboliem.

Otro reizi lācene savu voljeru pameta 22.aprīlī laika posmā no plkst.18 līdz plkst.18.30. Arī šoreiz viņa izraka dziļu bedri zem lāču mītnes iežogojuma.

Pa nakti un dienas laikā lācis nav mielojies ar izliktajām ēsmām. Pašlaik situācija mežā nav tāda kā pērn rudenī, kad Made izbēga pirmo reizi. Mežā nav ne sēņu, ne ogu, apkārtnes dārzos nav ābolu. Zvērkopji cer, ka lācis meklēs pārtiku, tādēļ pats izlems atgriezties voljerā.

Made izbēgusi gandrīz mēnesi pēc tam, kad tika iegūti nepieciešamie līdzekļi lācenes Ilzītes mājas celtniecībai.

Jau ziņots, ka pašreizējā Ilzītes mītne ir laba, taču lācenei ir trīs radinieki, kuru sen celtā mītne vairs nav droša un piemērota dzīvošanai. Dabas taku darbinieki paredz lielos lāčus – Madi, Puiku un Miku – pārvietot uz Ilzītes mājvietu.

Lācenes Ilzītes mājas celtniecībai fiziskas un juridiskas personas saziedojušas 10 239 latus. 15 000 latu finansējumu piešķīris Meža attīstības fonds, bet 10 000 latu finansējumu piešķīris Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+