Uncategorized

Lāči paliks Līgatnē 0

Līgatnes dabas taku lāči Miks un Puika, kuri mitinājās vienā iežogojumā ar lāceni Madi, visticamāk, paliks savā aplokā līdz pat laikam, kad tiks uzbūvēta jauna lāču māja, kuru paredzēts pabeigt šī gada rudenī.

 

Kā pastāstīja Līgatnes dabas taku vadītājs Jānis Andrušaitis, pašlaik tiek strādāts vairākos virzienos. Tiek veikti drošības pasākumi, lai lāči neizmuktu, un joprojām tiek meklēta iespēja lāčus izmitināt citur. Dabas taku speciālisti sazinājušies ar Rīgas un Tallinas zooloģiskajiem dārziem, bet diemžēl šajos zoodārzos nav vietas diviem pieaugušiem lāčiem. Tādēļ iespēja, ka lāčus varēs kaut kur pārvest, ir niecīga, jo, pēc speciālistu rīcībā esošās informācijas, Latvijā nav piemērota iežogojuma diviem pieaugušiem lāču tēviņiem, kurus nevar ievietot vienā aplokā kopā ar citiem lāčiem. Kā stāsta Andrušaitis, lāči ir vienpaši. Miks un Puika jau sen dzīvo kopā, tādēļ ir saraduši, bet dabā lāči dzīvo pa vienam un pieradināt viņus vienu pie otra ir sarežģīts process. Abi lāči pēdējās dienās ir satraukti, jo sācies riesta laiks, kas turpināsies visu maiju, bet viņi palikuši bez savas lācenes. Tiek apsvērta iespēja izmantot hormonus nomierinošus līdzekļus, kas uz lāčiem iedarbotos piecus mēnešus. Diemžēl šāda līdzekļa izmantošana lāčiem neizslēdz to, ka viņi savu enerģiju neizmantos rokoties. Speciālisti novērojuši, ka abi lāču tēviņi pastiprinātu interesi pievērš vietai, pa kuru ārpusē izkļuva lācene Made.

Tikmēr Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informējis, ka tā rīcībā ir speciāla ierīce dzīvnieku īslaicīgai iemidzināšanai no attāluma, taču pēc lācenes Mades izbēgšanas no Līgatnes dabas taku aploka neviens nav vērsies PVD un to prasījis.

 

LA.lv