Mobilā versija
+2.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
13. decembris, 2014
Drukāt

Lācis Bargais vēl nav rādījis savu bargo raksturu (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Uz Rīgas zoodārzu no Ragaciema nogādātais lācis Bargais pagaidām vēl nav parādījis savu raksturu, kas it kā atbilstot viņam dotajam vārdam.

Zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns aģentūrai LETA pastāstīja, ka lācis patlaban ir diezgan miegains – vēl nevarot saprast, vai doties ziemas guļā vai nē. Iespējams, ka šādi viņš uzvedas tāpēc, ka ir ticis jaunās mājās un vēl jāpaspēj tās izpētīt.

Ir dienas, kad lācis ir aktīvāks, izpēta mājokli, iekārto migu, bet ir dienas, kad viņš ir stipri miegains un ar aktivitāti neizceļas. Tāpēc pašreizējo aktivitāšu dēļ neesot viegli novērtēt, vai lācis tiešām ir tik bargs kā viņam dotais vārds.

Ēdiena ziņā ķepainis arī neesot pārāk izvēlīgs – apēd, ko viņam atnes. Tomēr ir lietas, ko neēd, jo ar tām nav barots, kamēr dzīvojis Ragaciemā, piemēram, specializētās granulas. Tomēr, iespējams, ka lācis tās ēstu, ja būtu aktīvāks.

Lācim ir veiktas dažādas analīzes veselības stāvokļa novērtēšanai. Tie rezultāti, kas līdz šim saņemti, uzrāda, ka veselības stāvoklis ir labs, atbilstošs. Vēl tiek gaidīti laikietilpīgāku analīžu rezultāti.

Jau ziņots, ka decembra sākumā uz Rīgas Zooloģisko dārzu no kāda īpašuma Ragaciemā nogādāts nebrīvē turēts lācis.

Lācis, kuru saimnieks nosaucis par Bargo, šajā īpašumā nonācis pirms aptuveni 21 gada, kad tas piedzimis kādai cirka lācenei un cirka vadība nolēmusi dzīvnieku nepaturēt. Lāča turēšanai privātā īpašumā ir saņemta valsts iestāžu atļauja, kas atjaunota 2001.gadā.

Pirmajos gados par lāci sūdzību nav bijis – tas labi barots, arī labturības noteikumi nav pārkāpti. Tomēr pēdējos gados vietējie iedzīvotāji sūdzējušies gan pašvaldībai, gan citām atbildīgajām iestādēm, ka lācis apdraud apkārtējo drošību.

Uz īpašumu vairākkārt devusies gan pašvaldības policija, gan Pārtikas un veterinārais dienests, gan arī Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki. Pārbaužu laikā vairākkārtīgi konstatēts, ka dzīvniekam nav atbilstošas platības, kur mitināties, ir dažādas ar drošību saistītas nepilnības, kas apdraud gan sabiedrību, gan arī pašu lāci. Proti, lāča būrim var piekļūt ikviens – tam nav papildu nožogojuma, kā arī īpašuma teritorija nav iežogota.

Tomēr saimnieks uzlabojumus nav veicis, tāpēc pieņemts lēmums par lāča pārvietošanu uz atbilstošām telpām. Vietu Bargajam izdevies nodrošināt Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Piedaloties dažādiem speciālistiem, speciālai tehnikai, kā arī Valsts policijas darbiniekiem, notika lāča pārvietošanas operācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es veelos, lai nu laaciitim, Latvijaa labi klaajaas!

  2. Saudzejiet Laciti….

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+