Kultūra
Mūzika un deja

Lāčplēša dienā aicina uz kokļu mūzikas koncertu0

Publicitātes foto

Lāčplēša dienā, kad iedzīvotāji karavīru piemiņai aizdedz svecītes, VEF Kultūras pilī plkst. 17 sāksies kokļu mūzikas koncerts “Satikšanās gaismā”, informē rīkotāji.

Tas klausītājiem piedāvās Latvijas pirmās brīvvalsts paaudzes iecienītus skaņdarbus līdz pat mūsdienu komponistu kompozīcijām.

“Gaismas simbolisko nozīmi veido skaņdarbi, kas rada gaišas noskaņas, un gada tumšākajā laikā ļauj ieraudzīt katra iekšējo un visu kopīgi iedegto gaismu, pieminot karavīrus, kas cīnījušies par mūsu Latviju”, koncertu raksturo tā veidotāji.

Koncertā skanēs komponista Jāņa Šipkēvica pirmatskaņojums koklēm “Vēstules no sākuma”, kā arī daudzu citu tautā iemīļotu komponistu radītas melodijas.

Skaņdarbu “Vēstules no sākuma” izpildīs koklētāju kopansamblis, to diriģēs Jāzepa Vītola starptautiskā kordiriģentu konkursa 3. vietas ieguvējs Artūrs Oskars Mitrevics.

Saistītie raksti

Apmeklētāji varēs baudīt koklētāju ansambļu “Austriņa”, “Kokļu klubs”, “Zeltskariņi”, “Teiksma”, “Atbalsis”, “Cantata”, “Kārta”, “Raksti”, “Pūt, vējiņi”, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas koklētāju ansambļu māksliniecisko sniegumu.

Līdz ar kokļu skaņām, koncerta apmeklētāji redzēs Bērnu un jauniešu centra “Rīgas skolēnu pils” tautas deju ansambļa “Uguntiņa”, deju studijas “Ritms”, dziedātājās Sniedzes Prauliņas, grupas “Pērkonvīri”, Augusta Dombrovska mūzikas skolas kora “Strautiņš”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas stīgu instrumentu ansambļa, Kultūras un atpūtas centra “Imanta” bērnu vokālā ansambļa “Tu un Es” un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas kora klases audzēkņu priekšnesumus.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Kultūras ministrija no Rīgas domes grib pārņemt remonta gaidās esošo LNOB ēku
22 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Festivālā “Riga Symphony” šogad piedalīsies vairāk nekā 20 valstu jaunieši
23 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Latvijā Zigfrīda lomā atgriezīsies “La Scala” jaunais princis Timofejs Andrijašenko
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Noskaidrots, kas visvairāk satrauc Latvijas iedzīvotājus
6 minūtes
LE
LETA
Latvijā
FID oficiāli savā mājaslapā publicējis ASV sankciju sarakstā iekļautā Lemberga vārdu
15 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Asinspirts slimnīcā Čehijā: bruņots vīrietis nogalinājis vairākus cilvēkus
1 stunda
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Baltkrievijas prezidents paziņo, ka nav nekāds puika
59 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Konstatē nepamatotu Latvijas karoga izgatavošanas tehnoloģiju ierobežošanu
5 minūtes