Kultūra
Mūzika un deja

Lāčplēša dienā aicina uz kokļu mūzikas koncertu0

Publicitātes foto

Lāčplēša dienā, kad iedzīvotāji karavīru piemiņai aizdedz svecītes, VEF Kultūras pilī plkst. 17 sāksies kokļu mūzikas koncerts “Satikšanās gaismā”, informē rīkotāji.

Tas klausītājiem piedāvās Latvijas pirmās brīvvalsts paaudzes iecienītus skaņdarbus līdz pat mūsdienu komponistu kompozīcijām.

“Gaismas simbolisko nozīmi veido skaņdarbi, kas rada gaišas noskaņas, un gada tumšākajā laikā ļauj ieraudzīt katra iekšējo un visu kopīgi iedegto gaismu, pieminot karavīrus, kas cīnījušies par mūsu Latviju”, koncertu raksturo tā veidotāji.

Koncertā skanēs komponista Jāņa Šipkēvica pirmatskaņojums koklēm “Vēstules no sākuma”, kā arī daudzu citu tautā iemīļotu komponistu radītas melodijas.

Skaņdarbu “Vēstules no sākuma” izpildīs koklētāju kopansamblis, to diriģēs Jāzepa Vītola starptautiskā kordiriģentu konkursa 3. vietas ieguvējs Artūrs Oskars Mitrevics.

Saistītie raksti

Apmeklētāji varēs baudīt koklētāju ansambļu “Austriņa”, “Kokļu klubs”, “Zeltskariņi”, “Teiksma”, “Atbalsis”, “Cantata”, “Kārta”, “Raksti”, “Pūt, vējiņi”, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas koklētāju ansambļu māksliniecisko sniegumu.

Līdz ar kokļu skaņām, koncerta apmeklētāji redzēs Bērnu un jauniešu centra “Rīgas skolēnu pils” tautas deju ansambļa “Uguntiņa”, deju studijas “Ritms”, dziedātājās Sniedzes Prauliņas, grupas “Pērkonvīri”, Augusta Dombrovska mūzikas skolas kora “Strautiņš”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas stīgu instrumentu ansambļa, Kultūras un atpūtas centra “Imanta” bērnu vokālā ansambļa “Tu un Es” un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas kora klases audzēkņu priekšnesumus.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

LA.lv
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kam skan Dieva stabules. Saruna ar Vari Braslu
Intervija 18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Mūzībā aizgājis “Cīrulīšu” autors Harijs Gulbis
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Labdarības ballē izsolīs Džemmas Skulmes, Ivara Heinrihsona un Ilzes Preisas darbus
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Kas ir bojāgājušais strādnieks? “Nepieņemami, ka uz VNĪ krīt aizdomas par ēnu ekonomikas norisēm,” paziņo Reirs
27 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Pēc strādnieka nokrišanas no jumta atkāpjas VNĪ valdes locekle 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētkos būs maz nokrišņu: pirmās prognozes nedēļas nogalei
37 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Reliģiskā draudze Jelgavā nonāk drošībnieku redzeslokā
46 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
Bļugers plosās Ņujorkā, Merzļikins pirmo reizi tiek līdz bullīšiem
43 minūtes