×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Lāčplēša dienā Rīgā būs militārā parāde, lāpu gājiens, koncerti un piemiņas pasākumi (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Militārā parāde pie Brīvības pieminekļa.

Lāčplēša dienā, 11.novembrī, Rīgā notiks gan par tradīciju kļuvuši piemiņas pasākumi, Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde, lāpu gājiens, gan arī vairāki koncerti kultūras centros un dievnamos, izstādes un rokoperas “Lāčplēsis” jauniestudējuma izrādes, informēja Rīgas domē.

Jau svētdien, 10.novembrī, iedzīvotāji aicināti apmeklēt koncertus Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā, kultūras centros “Mazā ģilde” un “Iļģuciems”, kā arī Rīgas Latviešu biedrībā un Rīgas Kongresu namā, kur 10. un 11.novembrī būs iespēja noskatīties atjaunoto rokoperu “Lāčplēsis”. Biļetes uz rokoperu nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Pirmdien, 11.novembrī, Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi sāksies plkst.9 ar ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, bet plkst.11 notiks svinīgā vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos.

Dienas gaitā iedzīvotāji varēs vērot Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, piedalīties ziedu nolikšanas ceremonijā pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa, kā arī piemiņas brīdī Sudrabkalniņā.

No plkst.16 līdz pat plkst.23 notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”, kurā paredzēts lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11.novembra krastmalai, kā arī svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa, koru, solistu un folkloras kopu koncerts Latviešu strēlnieku laukumā un uguns plosta palaišana Daugavā. Pēc plosta palaišanas Strēlnieku laukumā muzicēs postfolkloras grupa “Iļģi”.

Lāčplēša dienai veltīti kultūras pasākumi notiks gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. No plkst.18 Svētā Pestītāja baznīcā, kā katru gadu, arī šogad būs koncerts “Daugavmalā mierīgs vakars”, kurā dziedās jauniešu koris “Austrums” un Zemessardzes koris “Stars”, muzicēs ērģelnieki Andžejs Rancevičs, Kristīne Adamaite, Jānis Pelše un Iveta Pelše, kā arī saksofonists Artis Sīmanis.

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks postfolkloras grupas “Iļģi” koncerts, bet kultūras centrā “Mazā ģilde” klausītājiem būs iespēja dzirdēt folkloras kopas “Vilcenes”, “Budēļi”, “Savieši”, “Laiva” un “Triampus”. Rīgas Latviešu biedrībā Lāčplēša dienas koncertā “Mana Tēvija” uzstāsies Latvijas vīru kori. Šajā dienā koncerts notiks arī Svētā Pētera baznīcā.

Lāčplēša dienai veltītas ekspozīcijas un pasākumi notiks arī vairākos muzejos, tostarp Rīgas Jūgendstila muzejā, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļā “Dauderi” un Latvijas Kara muzejā, kur būs iespēja piedalīties sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanā.

Lāčplēša dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas dome, to programma ar pasākumu norises vietu un laiku pieejama tīmekļa vietnē “www.kultura.riga.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. …vienreiz gadā būs iespēja būt Latvijā, 11. novembrī krievu imigranti krastmalā apkārt nevazājas, ko nevar teikt par 18. novembri ar krievu bariem “na saljut”.

  2. Vai 11-ais ir brīvdiena,ja jau tik plasa programma???Vai to apmeklēs tikai nestrādājošie,,tie kuri nemācas???

Draugiem Facebook Twitter Google+