Lāčplēša dienā uzveikts arī “Žalgiris”
 0

Latvijas basketbola čempionvienība “VEF Rīga” VTB Vienotās līgas mājas spēlē svētdien sagādāja Kauņas “Žalgirim” šosezon pirmo zaudējumu – 77:72.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Lāčplēša dienas vakarā rīdzinieki pret vareno “Žalgiri” cīnījās kā īsti lāčplēši, ieguva 20 atlēkušās bumbas zem pretinieku groza, atspēlēja deviņu punktu deficītu un svinēja skaistu uzvaru.

Kauņas “Žalgiris” piektdien vēlu vakarā vēl bija Stambulā, kur izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas Eirolīgas turnīrā. Taču pēc nepilnām 48 stundām nācās atzīt “VEF Rīgas” pārākumu.

Pirmās minūtes pagāja kā amerikāņu kalniņos: trīs tukši uzbrukumi, ātri iegūta vadība ar 9:4, tehniskā piezīme par nesavaldību trenerim Ramūnam Butautam un 11:19, pēc brīža, uzbrukumā uzplaiksnījot Dairim Bertānam – 19:19. Kad par izrunāšanos pie tehniskās piezīmes tika arī Kauņas publikas mīlulis Marko Popovičs, vefieši pirmo ceturtdaļu pabeidza vadībā ar 23:22. Likumsakarīgi, jo rīdzinieki izskatījās vairāk motivēti un mērķtiecīgāki, bet iespēja mest 12 soda metienus (visi precīzi!) liecināja par labu agresivitāti.

“Žalgira” viens no trumpjiem šajā sezonā ir garš rezervistu sols, un viesu treneris Huans Plaza īstā virknējuma meklējumos jau otrajā ceturtdaļā bija izmantojis visu spēlētāju duci. Šoreiz īstu trieciensastāvu viņš tā arī neatrada, trūka svaigums un tā azarta, ar kādu cīnījās mūsējie. Trešās ceturtdaļas vidū viesi ar pāris tālmetieniem aizmuka astoņu punktu attālumā. Tobrīd “Žalgiris” laikam noticēja, ka izdosies uzvarēt ar rezervīti. Taču vefieši atkal cēlās kaujai, atbildot ar 13:0 ofensīvu – 32. minūtē 68:64. Lielisks bija Donāts Zavacks, kuram ar Kauņas faniem ir īpaši “karstas” attiecības. Vēl gan viesi panāca neizšķirtu (68:6), taču nākamie septiņi punkti un arīdzan spēles galotne piederēja rīdziniekiem. Otrdien “VEF Rīga” Eiropas kausa izcīņas spēlē tiksies ar Francijas “Le Mans”.

VTB VIENOTĀ LĪGA

“VEF Rīga” – Kauņas “Žalgiris” 77:72 (23:22, 43:46, 62:64), Zavacks 17, Janičenoks, Bertāns un Deniels pa 11, Kavaļausks un Bērziņš pa 8, Roulends 7, Blaus 4; K. Lavrinovičs 18, Džabers 10, Popovičs 9.