×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

Lāčplēša dienas pasākumi Cēsīs, Balvos, Kuldīgā, Ventspilī

Autors: Cēsu novada pašvaldības arhīvs.Autors: Cēsu novada pašvaldības arhīvs.

Karavīru putras degustācija, ieroču parāde, lāpu gājieni, svecīšu uguns zīmes vai multimediāls gaismu un skaņu šovs  — ar dažādiem jau tradicionāliem, kā arī jauniem pasākumiem Lāčplēša diena, 11.novembrī, tiek svinēta dažādās Latvijas pilsētās.

Kuldīgā no plkst. 9:30 pilsētas estrādē ir apskatāma ieroču un ekipējuma izstāde un demonstrācija, militārā autotransporta izstāde, fotoizstāde, kā arī dažādas sacensības un konkursi skolēniem. Plkst.11:00 notiks  IV paraugdemonstrējums – „Slēpnis”, bet 11.30 varēs degustēt karavīru putru.

Plkst.15:30 sāksies Zemessardzes 45. NBN garnizona parāde un lāpu gājiens no BN štāba uz Rātslaukumu, bet plkst.16:40  lāpu gājiens turpināsies, ejot cauri pilsētai uz Annas kapiem, kur plkst.17:00 notiks piemiņas brīdis brīvības cīnītājiem.

Balvos plkst. 17:00 pie pieminekļa Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem apmeklētāji tiek gaidīti uz vakara jundu “Par gudru un stipru Tēvzemi!”.

Plkst.18:00 Balvu kultūras un atpūtas centrā notiks pasākums ”Mans tautas frontes laiks…’’, kurā  tiks atvērta Imanta Koliņa atmiņu grāmata par Tautas fronti; tiks atklāta Balvu Novada muzeja izstāde ”Balvenieši Latvijas Tautas frontes kustībā’’. Vakara gaitā būs iespēja noskatīties A.Saulīša filmu ”Atmodas antoloģija”, muzicēs grupa ”Mani Mākoņi’’.

Cēsu Pils parka estrādē plkst. 18:30 cēsinieki un pilsētas viesi aicināti kopīgi iedegt svecītes, izveidojot Latvijas kontūru. Turpat notiks arī priekšnesums ”Latvija esam mēs paši!”, kura laikā Latvijas kontūra tiks veidota uz viduslaiku pils torņa ar multimediju radītu trīsdimensionālu gaismu un skaņu palīdzību.

11.novembrī Ventspilī plkst. 18:00 Rātslaukumā notiks svinīga Zemessardzes zvēresta došanas ceremonija, kuras laikā Ventspils pilsētas un Ventspils novada  jaunieši – zemessargu kandidāti tiks uzņemti Zemessardzē un ieskaitīti Zemessardzes 46. kājnieku bataljona rindās. Plkst. 18:30 sāksies lāpu gājiens no Rātslaukuma līdz Meža kapiem, bet plkst.19:00 notiks piemiņas brīdis Ventspils Meža kapos pie Baltā krusta.  Plkst.20:00 pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties ar savu gaismiņu uguns zīmes veidošanā Reņķa dārzā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+