×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Lāčplēši – ne tikai vietējie, arī “importa” (4)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

ASV 173. aviācijas brigādes karavīri – leitnants Gabriels Loids (no kreisās) un seržanti Metjū Mouers un Viljams Glens Latvijā uzturas ASV operācijā “Atlantic Resolve”, kurai ir agresijas atturēšanas funkcijas.

Papildināta ar foto.

Šodien Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena, godinot Latvijas Brīvības cīņu dalībniekus. Klāt šajās svinībās būs arī Latvijas sabiedroto – ASV bruņoto spēku 173. aviācijas brigādes karavīri, no kuriem daļa pie Kara muzeja izrādīs vienības rīcībā esošos ieročus, kā arī Ādažu bāzē piedalīsies pieminekļa atklāšanā kritušajiem Latvijas NBS karavīriem. Kopumā Latvijā pašlaik izvietots ap 200 ASV karavīru no dažādām vienībām. Viņi mūsu valstī piedalās operācijā “Atlantic Resolve”, kuru 2014. gadā uzsāka ASV, lai ar savu spēku klātbūtni garantētu drošību saviem NATO sabiedrotajiem Baltijas valstīs, īstenotu agresijas atturēšanu.

Neilgi pirms Lāčplēša dienas “LA” viesojās Ādažu bāzē un jautāja, kā ASV karavīri iejutušies Latvijā un ko zina par Lāčplēša dienu.

“Esmu bijis Kara muzejā, bet par Latvijas vēsturi zinām maz. Jūtu, ka latviešiem ir karotāju kultūra, kuru mēs apbrīnojam un kuru sajūtam arī mūsdienu Latvijas bruņoto spēku karavīros, ar kuriem esam saskarē,” uzsver 173. aviācijas brigādes leitnants Gabriels Loids no Bostonas. Viņš norāda, ka katrai valstij tās militārajā vēsturē ir vairākas izšķirīgas kaujas. “Ikviena armija gūst spēku no savas vēstures. Latvijas brīvības cīnītāji 1919. gadā parādīja stingru raksturu un apņēmību par savu valsti,” uzskata G. Loids. Tāpat kā viņa dienesta biedri seržanti Metjū Mouers no Dala­sas un Viljams Glens no Vašingtonas štata, arī G. Loid­s­­ priecājas par to, ka militārā operācija Latvijā ir ļoti intensīva, jo gandrīz katru dienu viņiem poligonā ir taktiskie šaušanas vingrinājumi, kuros tiek izmantota kaujas munīcija.

ASV karavīriem ir interesanti darboties Latvijas klimatiskajos apstākļos, kas viņiem ir neliels izaicinājums. “Ir dīvaini redzēt šeit tik daudz sniega, bet ar to tiekam galā. Mums šeit ir ļoti intensīvi militārie treniņi, varam doties uz uguns vingrinājumiem, kad vien vēlamies,” piebilst M. Mouers, kurš pajoko, ka viņa ieroču brāļi ASV esot mazliet greizsirdīgi uz viņu, jo Latvijā ir plašas iespējas pilnveidoties.

Par Latvijas NBS karavīriem Metjū saka atzinīgus vārdus – ar viņiem varētu droši doties kaujā. “Latvieši mūs atbalstīja Irākā un Afganistānā, tagad plecu pie plecu darbojamies Latvijā. Mēs varam paļauties uz latviešu karavīriem, jo viņi ir uzticami,” saka M. Mouers. G. Loids papildina, ka no Latvijas ieroču brāļiem varot iemācīties šo to jaunu: “Latvijā ir gan atšķirīgs apvidus, gan laika apstākļi, mēs varam no Latvijas NBS mācīties, kā jādarbojas šādos apstākļos.”

"Latvijas Avīzes" žurnālists Ģirts Vikmanis (no labās) sarunājas ar ASV 173. aviācijas brigādes karavīru – leitnantu Gabrielu Loidu. Foto - Dainis Bušmanis"Latvijas Avīzes" žurnālists Ģirts Vikmanis (no labās) sarunājas ar ASV 173. aviācijas brigādes karavīru – leitnantu Gabrielu Loidu. Foto - Dainis Bušmanis

ASV karavīri Latvijā jūtoties ērti – viņiem tiek nodrošināta ēdināšana, dzīvošana kazarmās, kurās ir internets, kas būtiski atvieglo karavīru saziņu ar ģimenes locekļiem un draugiem. “Ēdiens bāzē ir lielisks, pat teiktu – gandrīz labākais armijas ēdiens, kādu esmu baudījis. Visvairāk man patīk vistas steiks,” teic V. Glens. Visi trīs karavīri slavē arī latviešu nacionālos ēdienus, kurus ir iespēja baudīt Ādažos un Rīgā, kad viņi brīvajā laikā dodas ārpus bāzes. “Vecākiem un savām māsām sūtu savas bildes ar Rīgas ēkām. ASV arhitektūras ziņā ir jauna valsts. Kad dodamies uz kādu kafejnīcu Rīgā, tad parasti tās ēkai ir vairāk nekā 100 gadu un savs stāsts,” stāsta G. Loids, bet par latviešiem viņš saka, ka esam viesmīlīgi. Viņš vēlētos apmeklēt citas Latvijas pilsētas, kā arī gūt ieskatu mūsu mūzikā. M. Moueram patīk, ka Latvijas galvaspilsēta ir tīra, un viņu priecējot sabiedriskais transports Rīgā, viņa ieskatā, tas esot labāk izplānots nekā Dalasā. “Latvieši ir ļoti laipni, taču mazliet rezervēti. Teksasā, ejot pa ielu, nepazīstami cilvēki mēdz īsi apsveicināties un pajautāt: “Hei, kā tev klājas?”, Latvijā gan tā nav.”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. bars aunu ! komandas darba saliedētibas nav !tā nav armija tās ir aunu bars !

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.” 😉

  Un, arī: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.” 😉

  =======

  Mediju ziņa: 2006. gada 11. novembris, “Lāčplēša diena”. Tiesa attaisno Motti (to pašu, kurš “ekskluzīvi” bezkaunīgi un apjomīgi “izšiverēja” valstij piederošus īpašumus “vienlīdzīgākajiem” [tajā skaitā – arī parlamenta “tautas kalpiem”] un rekomendēja prokuroriem “uzkāpt kokā”, par ko pats gari un garšīgi apsmējās). Tiek atbrīvotas no apcietinājuma Tālere un Poļikarpova (tās pašas divas “tiesneses”, kuras pirms mēneša KNAB pieķēra “pie rokas” un aizturēja par kukuļņemšanu). “Lāčplēša dienas” dienas noslēgumā – saviesīgs pasākums šīs “valsts” politekonomiskajai “elitei” … Komentārs portālā “APOLLO”: “goHu”, 11.11.2006.: “…nolādēta valsts. …pat nomirt te negribas.”
  —–
  .
  Muļķu Zemes “valstiskā” ikdiena.
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~2006. )
  .
  Ikdienišķa “valsts”. Ar SILES varu,
  Budžetlādi, kurai sen ‘nav grīdas’,
  “Vienlīdzīgo” hierarhiju, garu,
  Kuru uztur “pūļa plikadīdas”.

  Ikdienišķa Muļķu Zemes diena.
  Ķēķa “tiesas”, SISTĒMA un vara.
  “valstij” – nodokļi no ‘katra viena’.
  “Ilgtspējīgas” shēmas – “tiem, kas dara”.
  .
  Rīts. Ar bezizmēra ‘korķiem’ ielās,
  ‘Masmēdekļu’ meliem, TV-kasti ~
  Varas aptreknušie ‘biedri’ lielās:
  “Piena upēm drīz būs ķīseļkrasti!
  .
  Nedzīvojam Muļķu Zemē slikti!
  Kopproduktam ‘kruta’ statistika!
  “Reņģēdājiem”, kuri bļaustās dikti,
  “Koncepcijās” pakaļa nav plika!…”
  .
  Priekšpusdiena. Treknais vinnē prāvu.
  “Likumīgi” iztirgojis valsti:
  “Prokurors tup kokā. Es, ‘vot’, stāvu.
  Ņirdzu. Mani stutē varas balsti.”
  .
  Parlamentārs “atbalsts” iepirkts senāk:
  “Prominenču” ‘jumts’ un protekcija.
  Godaprāts šai “valstī” ‘krastā nenāk’.
  “Tiesiskums”? :)))) Priekš “pūļa” atrakcija.
  .
  Pusdienlaiks. No ‘nārām’ rāpjas tantes,
  ‘Pieķertas ar “kukuļiem” pie rokas’.
  “Taisnā” tiesa ‘nerīvē sev kantes’:
  “Savējiem” nav jācieš “svešo” mokas.
  .
  Temīdai par to – nekādas daļas:
  Acis ciet un mutē varas puļķis.
  Jādalās ar ņemto. Tad ‘uz vaļas’,
  ‘Rullēs’ katrs lielkretīns vai muļķis.
  .
  Pēcpusdiena. Svētki nobriest “valstī”.
  Mārtiņdienas zosīm izgāž iekšas.
  FM standarts standarttekstus malstī,
  TV rāda “priekšstāvjus”, no priekšas.
  .
  ‘Piedrāztie’ no sirds sveic ‘uzmetējus’.
  Zviedzienveida ņirgai pieaug cena.
  “Attaisnotie” summē “piesedzējus” ~
  Nuļļu maiņu kontos fiksē Mena.
  .
  Vakars “valstī”. ‘SILES biedriem’ rauti.
  Cigārpauzēs “vienlīdzīgo” ‘rebes’.
  Polonēzēs iesvīst trekni pau(r)i.
  Asins košā salūtā mirkst debess.

  Ikdienišķa Muļķu Zemes diena,
  Ikdienišķu ‘muļķi laižot’ galā.
  Rīt? Būs “valstī” atkal tāda viena ~
  Muļķos tos, kas klusējot stāv malā…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Neliela filmiņa no parādes un ugunskura iedegšanas, kur arī ASV karavīri ieročus rāda – youtu.be/Qxjbeerg5KY

 4. Vai tad Dalasā jāj uz zirgiem vai ? ?

Draugiem Facebook Twitter Google+