×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Lāču meitenes Ilzītes jaunās mājas izveidei saziedoti Ls 6344

Foto - LETAFoto - LETA

Līgatnes dabas taku slavenās lāču meitenes Ilzītes jaunās mājas izveidošanai patlaban saziedoti 6344 lati, aģentūru LETA informēja Gaujas nacionālā parka fonda valdes locekle Baiba Pavloviča.

Lācenei Ilzītei nepieciešama jauna māja – ērts iežogojums, lai arī turpmāk viņa varētu mitināties gandrīz dabiskos apstākļos mežā un būtu aplūkojama Līgatnes dabas taku apmeklētājiem.

Pašreizējā mītne ir laba, taču lācenei ir trīs radinieki, kuru sen celtā mītne vairs nav droša un piemērota dzīvošanai. Dabas taku darbinieki paredz lielos lāčus – Madi, Puiku un Miku pārvietot uz Ilzītes mājvietu. Četriem lāčiem tur būs par šauru, un, kā paredz zvērkope Velga Vītola, viņas uzaudzinātajai lācenei Ilzītei, kura pieradusi pie vienatnes, būs milzīgs stress un viņa nespēs sadzīvot ar pārējiem lāčiem.

Lai uzceltu Ilzītei jaunu māju, sākta ziedojumu vākšana. Ziedot var gan ar bankas starpniecību, gan zvanot uz ziedojumu tālruni 90 006 685. Maksa par zvanu būs viens lats.

Kopumā lācenes mājas izveidei nepieciešami vismaz 26 000 latu.

Šogad lācene Ilzīte svinēs savu 11 gadu jubileju. Lācene piedzima pirms 11 gadiem saltā 11.janvāra naktī, taču uzreiz pēc piedzimšanas par viņu atteicās rūpēties lāču māte Made, kura pagājušā gada augustā izmuka no sava voljēra. Toreiz par sīko un vārgo radībiņu rūpes uzņēmās zvērkope Velga Vītola.

Šogad Ilzītes dzimšanas dienā lācenei tiks pasniegts zvērkopes Vītolas sagatavots cienasts. Jubilejas svinībās varēs noraudzīties arī Līgatnes dabas taku apmeklētāji, kuri pēc viesošanās pie Ilzītes varēs aplūkot arī lūšus, to ziemas gaišajos kažokos, mežacūkas kāzu riesta noskaņojumā, dabas taku jaunpienācējus – drosmīgo stirnu āzīti Boltiņu un meža caunas puiku Vasjku, kā arī alnēnu Fredi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+