×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

LAD nākas saskarties ar dažādām viltībām, piesakoties atbalsta maksājumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Lauku atbalsta dienestam (LAD) nākas saskarties ar dažādām viltībām, piesakoties atbalsta maksājumiem, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja  LAD direktore Anna Vītola-Helviga.

Viņa atzina, ka LAD ir saskāries ar viltībām un ne visai glītu rīcību. “Mēs esam atšifrējuši un ilgstoši cīnījušies,” sacīja Vītola-Helviga un par piemēru minēja – lai saņemtu atbalstu labvēlīgiem apvidiem, ir jābūt noteiktam lopu blīvumam uz pļavām un ganībām, un zemes īpašnieki cenšas pierādīt, ka zeme nav pļavas un ganības, bet gan kultūraugu platības.

Vītola-Helviga arī minēja, ka pirms dažiem gadiem LAD konstatēja, ka Latvija ir pēkšņi ļoti palielinājies ķimeņu sējumu skaits, taču dzīvē šo sējumu faktiski nebija – ķimenes “tikai kaut kur bija pakaisītas”. Atbalstu LAD neizmaksāja un saņēma lielas pretenzijas par kontrolēm.

LAD vadītāja arī pastāstīja, ka dienests kopš 2010.gada apseko visu lauksaimiecībā izmantojamo zemi un ir konstatēts, ka pašlaik aptuveni 216 tūkstoši hektāru netiek kopti.

LAD  ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+