Mobilā versija
Brīdinājums +2.0°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Trešdiena, 7. decembris, 2016
13. decembris, 2013
Drukāt

LAD noraida EK pārmetumus par neatbilstoši tērēto ES lauku naudu

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības atbalstu Latvijā administrējošā iestāde Lauku atbalsta dienests (LAD) noraida Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā pārmetumus par neatbilstoši tērētu ES lauksaimniecības fondu naudu 10 000 eiro apmērā.

Kā portālam “LA.lv” norādīja LAD pārstāve Kristīne Ilgaža, EK pārstāvniecības izplatītajā paziņojumā norādītā summa, ko pieprasīts atmaksāt ES budžetā, ir nepareiza. “Latvijai summa ir 95,96 eiro, un tā jau ieturēta 2011.gadā,” skaidro Ilgaža.

EK pārstāvniecībā Latvijā skaidroja, ka paziņojums par neatbilstoši tērēto lauku naudu tapis Briselē. Pārstāvniecība solīja tuvākajā laikā sniegt atbildi, kāpēc EK paziņojumā sacītais atšķiras no LAD versijas.

Jau vēstīts, ka EK ceturtdien 15 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, pieprasījusi atmaksāt neatbilstīgi iztērētos līdzekļus kopumā 304 miljonu eiro apmērā, kas tām bija piešķirti no ES lauksaimniecības politikas fondiem.

Visvairāk ES budžetā jāatmaksā Francijai – gandrīz 160 miljoni eiro, seko Grieķija ar 100 miljoniem eiro un Nīderlande ar 24,3 miljoniem eiro. Latvijai jāatmaksā salīdzinoši maza summa – 10 000 eiro, iepriekš paziņojumā norādīja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kā valsts atbalstīs ģimenes 2017. gadā?Infografiks: 2017.gada valsts budžetā jauniekļautie demogrāfijas pasākumi INFOGRAFIKA ARĪ PIEVIENOTĀ FAILĀ
Draugiem Facebook Twitter Google+