Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
13. decembris, 2013
Drukāt

LAD noraida EK pārmetumus par neatbilstoši tērēto ES lauku naudu

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības atbalstu Latvijā administrējošā iestāde Lauku atbalsta dienests (LAD) noraida Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā pārmetumus par neatbilstoši tērētu ES lauksaimniecības fondu naudu 10 000 eiro apmērā.

Kā portālam “LA.lv” norādīja LAD pārstāve Kristīne Ilgaža, EK pārstāvniecības izplatītajā paziņojumā norādītā summa, ko pieprasīts atmaksāt ES budžetā, ir nepareiza. “Latvijai summa ir 95,96 eiro, un tā jau ieturēta 2011.gadā,” skaidro Ilgaža.

EK pārstāvniecībā Latvijā skaidroja, ka paziņojums par neatbilstoši tērēto lauku naudu tapis Briselē. Pārstāvniecība solīja tuvākajā laikā sniegt atbildi, kāpēc EK paziņojumā sacītais atšķiras no LAD versijas.

Jau vēstīts, ka EK ceturtdien 15 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, pieprasījusi atmaksāt neatbilstīgi iztērētos līdzekļus kopumā 304 miljonu eiro apmērā, kas tām bija piešķirti no ES lauksaimniecības politikas fondiem.

Visvairāk ES budžetā jāatmaksā Francijai – gandrīz 160 miljoni eiro, seko Grieķija ar 100 miljoniem eiro un Nīderlande ar 24,3 miljoniem eiro. Latvijai jāatmaksā salīdzinoši maza summa – 10 000 eiro, iepriekš paziņojumā norādīja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+