Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
13. decembris, 2013
Drukāt

LAD noraida EK pārmetumus par neatbilstoši tērēto ES lauku naudu

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības atbalstu Latvijā administrējošā iestāde Lauku atbalsta dienests (LAD) noraida Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā pārmetumus par neatbilstoši tērētu ES lauksaimniecības fondu naudu 10 000 eiro apmērā.

Kā portālam “LA.lv” norādīja LAD pārstāve Kristīne Ilgaža, EK pārstāvniecības izplatītajā paziņojumā norādītā summa, ko pieprasīts atmaksāt ES budžetā, ir nepareiza. “Latvijai summa ir 95,96 eiro, un tā jau ieturēta 2011.gadā,” skaidro Ilgaža.

EK pārstāvniecībā Latvijā skaidroja, ka paziņojums par neatbilstoši tērēto lauku naudu tapis Briselē. Pārstāvniecība solīja tuvākajā laikā sniegt atbildi, kāpēc EK paziņojumā sacītais atšķiras no LAD versijas.

Jau vēstīts, ka EK ceturtdien 15 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, pieprasījusi atmaksāt neatbilstīgi iztērētos līdzekļus kopumā 304 miljonu eiro apmērā, kas tām bija piešķirti no ES lauksaimniecības politikas fondiem.

Visvairāk ES budžetā jāatmaksā Francijai – gandrīz 160 miljoni eiro, seko Grieķija ar 100 miljoniem eiro un Nīderlande ar 24,3 miljoniem eiro. Latvijai jāatmaksā salīdzinoši maza summa – 10 000 eiro, iepriekš paziņojumā norādīja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (13)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+