×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

LAD sāk platību maksājumu avansu izmaksu

Foto - LETAFoto - LETA

Lauku atbalsta dienests (LAD) ir sācis platību maksājumu, tostarp vienotā platību maksājuma, un mazāk labvēlīgo apvidu atbalsta avansu izmaksu tiem lauksaimniekiem, kuri ir izpildījuši atbalsta saņemšanas nosacījumus.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja LAD pārstāvji, lauksaimnieki saņems vienotā platību maksājuma avansu 50% apjomā, kas ir 29,63 lati par vienu hektāru.

Savukārt mazāk labvēlīgo apvidu atbalsta avanss tiks maksāts 70% apmērā jeb 12,24 lati, 19,57 lati vai 28,40 lati par vienu hektāru atkarībā no attiecīgās avansa kategorijas.

Savukārt novembrī tiks sākta bioloģiskās lauksaimniecības atbalsta avansu izmaksa. Šis avanss tiks maksāts 70% apmērā.

Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto atbalsta izmaksas kārtību avansa maksājumus veic par pieteikumiem, kuriem ir pabeigtas visas kontroles. Līdz ar to pieteikumu apmaksas laiku būtiski ietekmē lauksaimnieku precizitāte, deklarējot apsaimniekotās platības, un gadījumos, kad tiek konstatētas neprecizitātes, to atrisināšana.

Eiropas Savienības un Latvijas nacionālajos normatīvajos aktos noteikts, ka atbalsts par 2012.gada sezonā iesniegtajiem atbalsta pieteikumiem jāizmaksā līdz 2013.gada 30.jūnijam.

Sīkāka informācija, tostarp tiešo maksājumu 2012.gada atbalsta likmes, pieejama LAD mājaslapā sadaļā “Tiešie maksājumi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+