×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

LAD var pieteikties subsidētās elektroenerģijas nodokļa atlaides piemērošanai

LETALETA

Lauku atbalsta dienestā (LAD) var pieteikties subsidētās elektroenerģijas nodokļa (SEN) atlaides piemērošanai, pastāstīja LAD sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Ilgaža.

Nodokļa maksātājus, kuri ir tiesīgi apliekamajiem ienākumiem piemērot SEN likmi 5% apmērā, administrēs un kontrolēs LAD. Lai saņemtu SEN nodokļa atlaidi elektroenerģijas ražotājiem ir jāaizpilda un jāiesniedz LAD sākotnējais iesniegums, pierādot elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanas procesa atbilstību SEN likmes piemērošanai, un informācija par saņemto atbalstu, klāstīja Ilgaža.

Viņa norādīja, tā kā nodokļa taksācijas periods ir viens kalendārais mēnesis. Noteikumi par subsidētās elektroenerģijas nodokļa piemērošanu paredz, ka nodokļa maksātājam piecu dienu laikā pēc taksācijas perioda beigām būs jāiesniedz LAD informācija, lai dienests varētu izvērtēt nodokļa maksātāja taksācijas periodā izpildīto prasību un veikto darbību atbilstību SEN likmes piemērošanai.

Ilgaža pastāstīja, ka ne retāk kā vienu reizi mēnesī LAD apsekos vismaz 1% nodokļa maksātāju, kam tiks piemērots atvieglotais SEN nodoklis.

Pieteikuma iesniegumi jāiesniedz LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centrā vai elektroniski.

Jau rakstīts, ka no šā gada Latvijā ieviests SEN. Nodoklim noteiktas trīs likmes – 15%, 10% un 5%.

Dabasgāzes stacijām ir piemērota augstākā likme – 15%, atjaunojamo energoresursu stacijām – 10%, savukārt mazākā – 5% likme – piemērota stacijām, kas nodrošina ar siltumenerģiju centralizētās sistēmas un kur nodokļa likmei ir tieša ietekme uz siltumenerģijas gala tarifu lietotājam. Tāpat 5% likme ir piemērota ražotājiem, kas elektroenerģijas ražošanas procesā izmanto dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus vai atvasinātus produktus un saražoto siltumenerģiju izmanto produkcijas ražošanai, kā arī tiem ražotājiem, kuri elektroenerģijas ražošanā izmanto koksnes biomasu un saražoto siltumenerģiju izmanto produkcijas ražošanai. Samazināta nodokļa likme tiek piešķirta arī ražotājiem, kas saražoto siltumu izmanto produkcijas ražošanai segtajās platībās.

Ar līdzekļiem, kas iegūti no SEN, paredzēts noturēt elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti pašreizējā līmenī, kā arī sniegt atbalstu dzīvokļa jautājumu risināšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+