Mobilā versija
+5.2°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
27. janvāris, 2014
Drukāt

LAD: VPM var pieteikt visu labā stāvoklī esošu lauksaimniecības zemi

Foto: LETAFoto: LETA

Pretēji iepriekšējo gadu praksei, no šā gada vienotā platības maksājuma (VPM) saņemšanai var pieteikt visu zemi, kas ir labā lauksaimniecības stāvoklī un tiek apsaimniekota, portālu “LA.lv” Lauku atbalsta dienesta (LAD) pārstāve Kristīne Ilgaža.

Līdz šim VPM varēja saņemt par lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kas tika apsaimniekota un bija bija labā lauksaimniecības stāvoklī 2003.gada 30.jūnijā. Šis nosacījums neļāva saņemt maksājumu par to lauksaimniecības zemi, ko lauksaimnieki bija iekopuši pēc 2003.gada, piemēram, bija atbrīvojuši no krūmiem. Šobrīd šis nosacījums ir atcelts.

LAD jau ir uzsācis esošo datu par labā lauksaimniecības stāvoklī esošo platību atjaunošanu Lauku bloku kartē. Lauksaimnieki aktuālo situāciju ar aktualizētājiem lauku blokiem var redzēt LAD mājas lapā “www.lad.gov.lv” sadaļā “Lauku bloku karte”.

Gadījumos, ja LAD jau ir aktualizējis lauku bloku kartes un tas atbilst situācijai realitātē, lauksaimniekam LAD nav nekas jāiesniedz. Ja situācija dabā atšķiras no informācijas lauku bloku kartēs, lauksaimniekam pašam jāiesniedz lauku bloku precizēšanas pieprasījums.

Pieteikt Lauku bloku precizēšanas pieprasījumu var tikai par zemi, kas jau sakopta bloku precizēšanas pieprasījuma iesniegšanas brīdi, nevis par to, ko plāno sakopt vēl tikai šā gada laikā, piebilst dienesta pārstāve.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kā valsts atbalstīs ģimenes 2017. gadā?Infografiks: 2017.gada valsts budžetā jauniekļautie demogrāfijas pasākumi INFOGRAFIKA ARĪ PIEVIENOTĀ FAILĀ
Draugiem Facebook Twitter Google+