×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Lagarda aicina grieķus apzinīgi maksāt nodokļus

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķiem ir jāmaksā nodokļi, lai stiprinātu valsts tautsaimniecību, paziņoja Starptautiskā valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda.

Lagarda jau vairākkārt atzinusi, ka izvairīšanās no nodokļu maksāšanas, viņasprāt, ir viena no lielākajām problēmām Grieķijā. “Es uzskatu, ka nodokļu maksāšana ir būtisks solis, lai atjaunotu jebkuras valsts situāciju – kā Grieķijā, tā arī citviet,” intervijā telekanālam CNN sacīja Lagarda. Vienlaikus viņa atzina, ka dažus glābšanas programmu noteikumus varētu arī mīkstināt. “Ir pakāpeniski un neatlaidīgi jāsamazina budžeta iztrūkums,” skaidroja augstā amatpersona. “Taču nav jābūt tik ciešai jostu savilkšanai, kā par to visi runā.”

Lūgta komentēt starptautiskā finansista Džordža Sorosa pagājušās nedēļas izteikumus, ka Eiropai atlikuši vien trīs mēneši, lai glābtu tās vienoto valūtu, Lagarda atzina: “Džordžam labi padodas noteikt termiņus un piesaistīt uzmanību, un tas ir labi, jo ir jāpievērš uzmanība pašreizējai situācijai. Taču es uzskatu, ka daudzām lietām jānotiek drīz, daudz drīzāk par trim mēnešiem.” “Tomēr nav gala termiņu un situācija nebūt nav neatrisināma,” norādīja SVF vadītāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+