×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2012
Drukāt

Lagarda aicina palielināt SVF līdzekļus

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskā valūtas fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda aicināja tā dalībvalstīm fonda finanšu līdzekļu palielināšanai piešķirt vairāk nekā 400 miljardus dolāru (216 miljardus latu), lai palīdzētu tam cīnīties pret parādsaistību krīzi.

Atbildot uz Vācijas laikraksta “Frankfurt Allgemeine Zeitung” jautājumu, cik daudz papildu līdzekļu SVF nepieciešami, ja vēl kādai eirozonas valstij būtu vajadzīga palīdzība, Lagarda sacīja: “Vairāk nekā 400 miljardi dolāru.” “Es ceru, ka šonedēļ mēs spēsim panākt nepieciešamo vienošanos,” piebilda Lagarda.

G20 grupas valstu finanšu ministri 20. aprīlī Vašingtonā tiekas uz sanāksmi, lai spriestu par fonda finanšu līdzekļu apjoma palielināšanu, ko pieprasa parādsaistību krīze Eiropā. Lagarda iepriekš aicināja SVF nodrošināt papildu 500 miljardus dolāru, taču vēlāk atzina, ka ka šis apjoms varētu būt mazāks.

Tikmēr Japāna jau otrdien paziņoja, ka SVF resursu palielināšanai atvēlēs 60 miljardus dolāru. Eirozona vērsusies pie SVF, lai tas palielinātu nodrošinājumu pret nākotnes krīzēm, taču attīstības valstis un ASV pieprasījušas, lai eirozona pirmā palielina savu palīdzības fondu. Pēc ilgstošām nesaskaņām un Vācijas pretošanās eirozona pagājušajā mēnesī spēja vienoties par eirozonas finanšu stabilitātes fonda līdzekļu apjoma palielināšanu līdz aptuveni 800 miljardiem eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+