Ekonomika
Pasaulē

Lagarda atbalsta Grieķijas parādu pārstrukturēšanu 16

Foto – LETA

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīna Lagarda trešdien paziņojusi, ka jaunā programma Grieķijas ekonomikas atbalstīšanai prasīs kreditoriem pārstrukturēt Grieķijas parādus.

Viņa sacīja, ka papildu reformām, kas Grieķijai jāveic, būs nepieciešama arī parādu pārstrukturēšana.

“Grieķija atrodas akūtā krīzes situācijā, kas ir jārisina,” uzsvēra Lagarda.

Neskatoties uz Grieķijas nespēju 30.jūnijā samaksāt SVF kārtējo parāda maksājumu, Lagarda sacīja, ka SVF ir apņēmības pilns palīdzēt atrast risinājumu.

Ziņojumā pagājušajā nedēļā SVF norādīja, ka Grieķijai nepieciešami vēl vismaz 50 miljardi eiro, tostarp vēl 36 miljardi eiro no Eiropas Savienības (ES) aizdevējiem, lai stabilizētu tās finanses.

SVF arī pavēstīja, ka kreditoriem būtu jādubulto pašreizējo oficiālo aizdevumu atmaksas termiņš no 20 gadiem uz 40 gadiem.
Jau vēstīts, ka Grieķi svētdien referendumā noraidīja starptautisko kreditoru prasības apmaiņā pret palīdzības saņemšanu, bet Atēnas kopš tā laika ir oficiāli lūgušas jaunu aizdevumu, lai izvairītos no eirozonas pamešanas.

Grieķijai tagad līdz ceturtdienai jāiesniedz eirozonas līderiem konkrēts reformu plāns, un tiek ziņots, ka jaunie pasākumi būs vērsti uz nodokļu un pensiju reformēšanu.

Lagarda sacīja, ka skaitļi būs jāpārskata, bet uzsvēra, ka SVF ir jāievēro savi noteikumi un nav pret Grieķiju jāizturas kaut kā īpaši.

Saistītie raksti
LA.lv