Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Lagarda atbalsta Grieķijas parādu pārstrukturēšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīna Lagarda trešdien paziņojusi, ka jaunā programma Grieķijas ekonomikas atbalstīšanai prasīs kreditoriem pārstrukturēt Grieķijas parādus.

Viņa sacīja, ka papildu reformām, kas Grieķijai jāveic, būs nepieciešama arī parādu pārstrukturēšana.

“Grieķija atrodas akūtā krīzes situācijā, kas ir jārisina,” uzsvēra Lagarda.

Neskatoties uz Grieķijas nespēju 30.jūnijā samaksāt SVF kārtējo parāda maksājumu, Lagarda sacīja, ka SVF ir apņēmības pilns palīdzēt atrast risinājumu.

Ziņojumā pagājušajā nedēļā SVF norādīja, ka Grieķijai nepieciešami vēl vismaz 50 miljardi eiro, tostarp vēl 36 miljardi eiro no Eiropas Savienības (ES) aizdevējiem, lai stabilizētu tās finanses.

SVF arī pavēstīja, ka kreditoriem būtu jādubulto pašreizējo oficiālo aizdevumu atmaksas termiņš no 20 gadiem uz 40 gadiem.
Jau vēstīts, ka Grieķi svētdien referendumā noraidīja starptautisko kreditoru prasības apmaiņā pret palīdzības saņemšanu, bet Atēnas kopš tā laika ir oficiāli lūgušas jaunu aizdevumu, lai izvairītos no eirozonas pamešanas.

Grieķijai tagad līdz ceturtdienai jāiesniedz eirozonas līderiem konkrēts reformu plāns, un tiek ziņots, ka jaunie pasākumi būs vērsti uz nodokļu un pensiju reformēšanu.

Lagarda sacīja, ka skaitļi būs jāpārskata, bet uzsvēra, ka SVF ir jāievēro savi noteikumi un nav pret Grieķiju jāizturas kaut kā īpaši.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+