Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Lagarda atbalsta Grieķijas parādu pārstrukturēšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīna Lagarda trešdien paziņojusi, ka jaunā programma Grieķijas ekonomikas atbalstīšanai prasīs kreditoriem pārstrukturēt Grieķijas parādus.

Viņa sacīja, ka papildu reformām, kas Grieķijai jāveic, būs nepieciešama arī parādu pārstrukturēšana.

“Grieķija atrodas akūtā krīzes situācijā, kas ir jārisina,” uzsvēra Lagarda.

Neskatoties uz Grieķijas nespēju 30.jūnijā samaksāt SVF kārtējo parāda maksājumu, Lagarda sacīja, ka SVF ir apņēmības pilns palīdzēt atrast risinājumu.

Ziņojumā pagājušajā nedēļā SVF norādīja, ka Grieķijai nepieciešami vēl vismaz 50 miljardi eiro, tostarp vēl 36 miljardi eiro no Eiropas Savienības (ES) aizdevējiem, lai stabilizētu tās finanses.

SVF arī pavēstīja, ka kreditoriem būtu jādubulto pašreizējo oficiālo aizdevumu atmaksas termiņš no 20 gadiem uz 40 gadiem.
Jau vēstīts, ka Grieķi svētdien referendumā noraidīja starptautisko kreditoru prasības apmaiņā pret palīdzības saņemšanu, bet Atēnas kopš tā laika ir oficiāli lūgušas jaunu aizdevumu, lai izvairītos no eirozonas pamešanas.

Grieķijai tagad līdz ceturtdienai jāiesniedz eirozonas līderiem konkrēts reformu plāns, un tiek ziņots, ka jaunie pasākumi būs vērsti uz nodokļu un pensiju reformēšanu.

Lagarda sacīja, ka skaitļi būs jāpārskata, bet uzsvēra, ka SVF ir jāievēro savi noteikumi un nav pret Grieķiju jāizturas kaut kā īpaši.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+