×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Lagarda: SVF vajag mazāk naudas, nekā plānots

kristina2

Starptautiskā valūtas fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda paziņojusi, ka fondam finanšu līdzekļu apjoma palielināšanai varētu būt nepieciešams mazāk naudas, nekā tika prognozēts iepriekš.

“Lai būtu tik efektīvi, cik iespējams, mums nepieciešams palielināt mūsu resursus,” atzina Lagarda. “Mēs, protams, nepārtraukti novērtējam un izvērtējam no jauna globālos riskus attiecībā uz tirgiem, ņemot vērā attīstību globālajā ekonomikā, ekonomisko klimatu, kā arī visas politikās darbības, tostarp Eiropas. Un tagad vajadzības var nebūt gluži tik lielas, kā mēs šogad agrāk novērtējām,” paziņoja Lagarda, piebilstot, ka par to jāpateicas Eiropas iestāžu rīcībai.

Ar šādiem komentāriem Lagarda nākusi klajā nedēļu pirms SVF un G20 grupas valstu finanšu ministru un centrālo banku vadītāju tikšanās Vašingtonā, lai spriestu par fonda finanšu līdzekļu apjoma palielināšanu, ko pieprasa parādsaistību krīze Eiropā. Mēnešiem ilgi SVF ir teicis, ka tam nepieciešami 500 miljardi dolāru (aptuveni 268 miljardi latu) un klusām lūdzis dalībvalstis atklāt, cik daudz naudas tās varētu piešķirt.’Pērnā gada decembrī eirozonas valstis vienojās SVF piešķirt 150 miljardus eiro (105 miljardus latu) lielu aizdevumu, bet ASV ir paziņojušas, ka tām nav plānu veikt jaunus aizdevumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+