×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Lagarda vēlas analizēt Baltijas valstu pieredzi krīzes pārvarēšanā

lagarda_kristine4

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristīne Lagarda Rīgā vēlas rūpīgi izanalizēt Baltijas valstu pieredzi krīzes posma pārvarēšanā. To Lagarda šodien uzsvērusi tikšanās laikā ar premjerministru Valdi Dombrovski (V), aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Viņa arī vēlas izprast tos izaicinājumus Latvijai, ar kuriem ir jāturpina strādāt pēc starptautiskā aizdevuma programmas noslēgšanas, lai noturētu panākto valsts finanšu stabilizēšanā, radītu pamatu ilgtspējīgai ekonomikas izaugsmei un jaunu darbavietu radīšanai.

Viņasprāt, no Baltijas valstu pieredzes svarīgi gūt mācības, kas būs vitāli svarīgas visām valstīm, jo īpaši valstīm eirozonā – Grieķijai, Spānija, Portugālei un citām.

Tikšanās laikā arī pārrunāta eirozonas stabilitāte un Latvijas iespējamā pievienošanās tai. Dombrovskis uzsvēris, ka Latvijas un citu Baltijas valstu pieredze krīzes pārvarēšanā apliecina, ka finansiālās stabilitātes atgūšana ir priekšnoteikums izaugsmei, nevis otrādi.

“Šī pieredze jāņem vērā arī eirozonai, un Eiropas Savienībai kopumā ir svarīgi raidīt partneriem skaidru signālu, ka esam gatavi ievērot fiskālo disciplīnu un būt uzticams partneris, kas fokusējas uz ilgtermiņa izaugsmi,” uzsvēris premjerministrs.

Viņš atgādināja, ka arī Latvija ir gatava sniegt savu ieguldījumu. Kā piemēru viņš minēja ratificēto Eiropas Savienības valstu līgumu par fiskālo disciplīnu, kā arī Latvijas gatavību šogad izpildīt Māstrihtas kritērijus, lai 2014.gadā Latvija varētu pievienoties eirozonai.

Kā ziņots, šodien Latvijas Banka un SVF kopīgi rīko augsta līmeņa konferenci Rīgā par Baltijas valstu tautsaimniecības atveseļošanos.

Konference “Apstākļiem spītējot: Baltijas valstu tautsaimniecības atveseļošanās pieredze” (Against the Odds: Lessons from the Recovery in the Baltics) pulcēs ievērojamus valstu un starptautiskās politikas veidotājus un akadēmisko aprindu pārstāvjus, lai apspriestu stratēģiju, kas palīdzēja Latvijai, Lietuvai un Igaunijai pārvarēt dziļo recesiju, atjaunot sabalansētu izaugsmi un tuvināt vai sasniegt eiro ieviešanas mērķi. Viņi arī apspriedīs turpmākos sarežģītos uzdevumus un gūto pieredzi.

Referentu vidū būs Dombrovskis un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Eiropas Komisijas viceprezidents Olli Rēns, Zviedrijas finanšu ministrs Anderšs Borgs un Eiropas Centrālās bankas valdes loceklis Jergs Asmusens. Konferenci atklās Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Lagarda. Lagarda piedalīsies arī noslēdzošajā paneļdiskusijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+