×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Lagzdiņš: Par Zaķi un Čaklo vēlētāji vairs nebalsos

Foto - LETAFoto - LETA

Par krāpšanos ar nodokļu nomaksu pieķertie partijas “Vienotība” Saeimas deputāti Dzintars Zaķis un Ingmārs Čaklais nākamajās Saeimas vēlēšanās parlamentā vairs netiks ievēlēti, jo vēlētāji atcerēsies, ko viņi izdarījuši, “Rietumu Radio” sacīja politiķis Jānis Lagzdiņš.

“Manuprāt, mazākais, ko varēja darīt abi pārkāpumos pieķertie – paziņot vēlētājiem, ka viņi pieļāvuši politiķa ētikai nepieņemamus pārkāpumus un ka nākamajās Saeimas vēlēšanās vairs nekandidēs un aizies no politikas,” uzskata Lagzdiņš, secinot, ka “diemžēl abi kungi to nav izdarījuši”.

“Gan Čaklajam, gan Zaķim jāsaprot viena lieta – pat, ja viņi mēģinās kandidēt nākamajās Saeimas vēlēšanās, viņus neievēlēs. Vēlētāji atcerēsies, ko deputāti ir izdarījuši un par viņiem nebalsos,” uzskata Lagzdiņš. Kā norāda politiķis, arī “Vienotība” “neprot vai nespēj adekvāti reaģēt uz šādiem savas partijas biedru nepatīkamiem pārkāpumiem”.

“”Vienotībai” jābūt īpaši uzmanīgai, ja runa ir par nodokļiem un to iekasēšanu, jo finanšu ministrs Andris Vilks, kurš strādā ļoti labi, daudzkārt ir aicinājis – maksāsim nodokļus. Ja kāds no “Vienotības” politiķiem pieļauj pārkāpumus nodokļu jomā, tad reakcijai jābūt adekvātai,” sacīja Lagzdiņš.

Jautāts, kā abu politiķu rīcība varētu ietekmēt partijas reitingus, Lagzdiņš sacīja: “”Vienotības” vēlētāji ir racionāli, kuri jau iepriekš balsojuši par varas partijām, un šie cilvēki nemaina savas politiskās simpātijas tādēļ, ka kāds ierindas deputāts pieļāvis pārkāpumus. Šie vēlētāji vairāk skatās, kā strādā premjers, finanšu ministrs – tas ir būtiski.”

Kā atzina Lagzdiņš, “Zaķis un Čaklais nav vadošās “Vienotības” sejas uz politiskās skatuves, un, salīdzinot ar tām lielajām blēdībām, kas bija raksturīgas iepriekšējai varai, šie divi notikumi, protams, ir sīkumi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+