×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

Lai 10 centimetru virs zemes! Artas Andersones veselīgas dzīvošanas principi (3)

Foto - Marta PurmaleFoto - Marta Purmale
Artas veselīgas dzīvošanas principi

* Radošs un pozitīvs skatiens uz dzīvi – ik minūti, ik dienu... No lielām lietām līdz ikdienišķiem sīkumiem.

* Ja ko daru, tad ar baudu, lai prieks pašai un visiem, kas ap mani.

* Esmu par augstu latiņu itin visā. Jo darīt vai nedarīt, dzīvot vai nedzīvot puskājā – tas nav tik daudz fiziskās varēšanas kā attieksmes jautājums.

Ik pirmdienas vakaru Arta Andersone dodas uz Pārdaugavu, lai satiktu savas kādreizējās treniņu biedrenes. Taču viņas nevis pļāpā pie kafijas tases, bet aizrautīgi vingro un gatavojas uzstāties starptautiskajā ģimnastrādē, vingrošanas festivālā. Reiz jau tas izdevās godam – festivālā Golden Age Gym. Tur pulcējas vingruma mīlētāji, kuriem vairs nav piecdesmit.


Pamodina snaudošo prieku

Daudzi Artu atceras kā tautā iemīļotu Panorāmas diktori. Pēc aiziešanas no televīzijas viņa ar vīru pievērsusies interneta veikalu biznesam, vēl lasa lekcijas par runas mācību un turpina nedaudz darboties žurnālistikā.

Iespējams, daudzi zina, ka Arta kādreiz bija talantīga mākslas vingrotāja, startēja Latvijas izlasē. Pēc lielā sporta viņa kādu laiku bija aerobikas trenere, vēlāk līdzdarbojās mākslas vingrošanas starptautisko sacensību Baltijas aplis organizēšanā un vadīšanā.

Artas bērni ir izauguši. Dēlam Kristapam jau 16 gadu, meitai Martai ir sava ģimene un divas atvases, tādējādi Artai tikušas arī vecmāmiņas tīkamās rūpes. Sportiskā ikdiena gan ilgus gadus likta malā, fiziskās aktivitātes izpaudušās vien dārza darbos, reizumis peldēšanā un ģimeniskos izbraukumos ar velosipēdu.

Viņa atzīst, ka nav varējusi saņemties, lai dotos, piemēram, uz nodarbībām sporta klubā. Tomēr vēlme pēc apjomīgāka kustību prieka droši vien zemapziņā snaudusi, ne velti uzreiz atsaukusies pamudinājumam atgriezties mākslas vingrošanas lauciņā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. …Pacilātība šajā pasākumā ir īpaša, tā pārņem ikvienu. … It īpaši, ka visiem pāri 50 !
  Redzēju Jūsu priekšnesumu – super!!!
  Veiksmi un izdošanos Jums un iedvesmu jauniem priekšnesumiem.

 2. Skaistas dāmas bez botoksiem, botulīniem un citiem nedabiskiem “uzlabojumiem”. Lūk, no kā vajadzētu mācities mūsu “sabiedrības slavenībām”, kas nezin, ka sevi izķēmot. Bet, ko nu, viņām vilciens jau kudī… sen aizgājis, tāpēc atliek tikai injekcijas.
  Lai veicas, dāmas. lai veselība!
  Bijusī mākslas vingrotāja bērnībā, dejotāja, sieviešu vingrotāja ap 30 g.v. Tagad man jau 60+ un ar prieku, atceroties savu bērnību/jaunību, skatos uz šīm burvīgajām dāmām.

 3. Vai ku jaukas dāmas bildē!

Draugiem Facebook Twitter Google+