×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. septembris, 2016
Drukāt

Lai aizturētu bēgošu nelikumīgo imigrantu, robežsargi viņu sašāvuši kājā (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas - Krievijas valsts robeža.

Par nelikumīgu zaļās robežas šķērsošanu robežsargi vakar aizturējuši desmit Vjetnamas un vienu Krievijas pilsoni. Krievijas pilsoņa aizturēšanai robežsargi bija spiesti pielietot dienesta ieroci.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē, Viļakas pārvaldes robežsargi Alūksnes novadā pēc robežpārkāpuma pazīmju konstatēšanas uz Latvijas-Krievijas robežas sāka pārkāpēju meklēšanu, kā rezultātā tika aizturēti desmit Vjetnamas pilsoņi.

Savukārt Krievijas pilsonis nepakļāvās robežsargu likumīgajām prasībām, aizturēšanas laikā izrādīja aktīvu fizisku pretestību un mēģināja bēgt. Robežsargi pārkāpēja aizturēšanai bija spiesti pielietot dienesta ieroci, vīrieti ievainojot kājā.

Pēc aizturēšanas robežpārkāpējam tika sniegta pirmā palīdzība un viņš tika nogādāts slimnīcā, kur tika atzīts, ka hospitalizācija nav nepieciešama.

Pret aizturētajiem sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 284.panta par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā, pēc 285.panta – liela skaita personu nelikumīga pārvietošana pāri valsts robežai – un pēc 270.panta, proti, par pretošanos varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, ja tā piedalās noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā.

Kā norādīja robežsardzē, aizturot robežpārkāpējus, aizvien biežāk tiek izrādīta pretestība – šogad robežsargi pārkāpēju aizturēšanas laikā jau vairākas reizes bija spiesti pielietot dienesta suņus, taču dienesta ierocis šogad tika pielietots pirmo reizi.

Šogad jau aizturēti 283 zaļās robežas pārkāpēji un 36 personu pārvietotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Varēja jau nedaudz kļūdīties- iešaut nedaudz augstāk.

 2. Izvelesimies pareizo apzimejumu! Atbildēt

  Kads nelikumigais emigrants? Ists noziedznieks – robezas parkapejs!

 3. PSRS laikos būtu nošauts,un robežsargs par teicamu dienesta pienākumu pildīšanu būtu ticis uz 10 dienām atvaļinājumā.

 4. Vis pareizi. Jebkurš nelegāls migrants var būt narkotiku, cilvēku tirgonis. Ja
  robežpārkāpējs nepakļaujas pavēlēi, tad pats vainīgs

 5. Nu tad beidzot!

 6. Nu tad beidzot !

 7. T.s. pārvietotāji vainojami bezdarbnieku skaita vairošanā. Tiešām jāpabrīnās, cik daudz vjetnamiešu var redzēt Rīgā.

Draugiem Facebook Twitter Google+