×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Lai apkures sistēma neaizsaltu

Foto-LetaFoto-Leta

Lai apkures sistēma nepārsteigtu ar pēkšņiem bojājumiem spalgāka sala laikā, speciālisti iesaka nodrošināties ar drošiem un kvalitatīviem siltumnesējiem.

 

Ļoti vajadzīgais siltumnesējs ir pavisam neievērojama šķidra matērija, kas, noslēpusies apkures sistēmā, nodrošina siltā ūdens cirkulāciju no apkures katla uz radiatoriem. Pats izplatītākais siltumnesējs ir ūdens un tā šķīdums ar glikoliem vai spirtu. Ūdenim ir lieliska siltumietilpība, tas labi tek, ir lēts un viegli pieejams. Tomēr ūdenim ir arī trūkumi – tas veicina metāla rūsēšanu, un, kā zināms, tieši no metāla izgatavota apkures sistēma.

Zemā temperatūrā ūdens var sasalt un, palielinot tilpumu, izsist no ierindas visu apkures sistēmu. Lai no tā izvairītos, mūsdienās apkures sistēmās plaši izmanto speciālus nesasalstošus šķidrumus – antifrīzus. Tos veido ūdenī izšķīdināti etilēnglikoli, propilēnglikoli, spirti un dažādas piedevas – inhibitori. Piemēram, uz ūdens bāzes veidots etilēnglikola antifrīzs satur 65% etilēnglikola, 30% ūdens un 5% inhibitoru. Inhibitori bremzē siltumnesēja ķīmiskos procesus – rūsēšanu, polimerizāciju, oksidēšanos, gumijas detaļu bojāšanos, nosēdumu un putu veidošanos –, tie padara siltumnesēju stabilāku un neļauj tam bojāt apkures sistēmas konstrukcijas. Tā kā etilēnglikols ir toksisks, bieži izmanto antifrīzus uz propilēnglikola bāzes. Tiem ir tikpat labi tehniskie rādītāji, un šis siltumnesējs ir pilnīgi netoksisks.

Latvijas tirgū jaunums ir ekoloģiskais siltumnesējs no spirta maisījuma ar palielinātu tekamību un siltumietilpību. Šis siltumnesējs ideāli der siltumsūkņiem. Laba siltumnesēja garantijas laiks ir desmit apkures sezonas.

“Slēgtām sistēmām labi izmantot ekoloģisku siltumnesēju, piemēram, “Beril V.I.P.”. Tas ir uz propilēnglikola bāzes veidots šķidrums, kas sasalst tikai zem -30 °C temperatūras,” iesaka SIA “Beril” valdes loceklis Andrejs Žukovs. Antifrīzu tirgo kā koncentrātu vai gatavā veidā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+