Foto – Shutterstock

Lai dārzs atspirgtu pēc ziemas + apjomīga tabula par augu aizsardzības līdzekļiem 0

Kā palīdzēt augļu kokiem un ogu krūmiem pēc šīs savādās, sniega nabagās ziemas? Vēl grūti prognozēt, kādas sekas dārzos varētu būt atstājis ilgstošais kailsals. Sala bojājumus, ja tādi radušies, varēs manīt tikai pēc augļu koku noziedēšanas. Līdz tam gan sala novājinātie, gan veselie koki jāpasargā no augu slimībām un kaitēkļiem, kā arī no nezālēm, kas cenšas konkurēt par barības vielām augsnē. To, kādus augu aizsardzības līdzekļus drīkst lietot mazdārzos, varat uzzināt tabulā.

Reklāma
Reklāma
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Lasīt citas ziņas

Pavasarī un vasaras sākumā lietojamie augu aizsardzības līdzekļi
 (3. reģistrācijas klase)

PADOMI


• Pirms iegādājaties augu aizsardzības līdzekli, noskaidrojiet, kāda slimība vai kaitēklis posta jūsu augus.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Pārliecinieties, vai iepakojumā ir lietošanas instrukcija latviešu valodā. Ja nav, pieprasiet pārdevējam, lai to noteikti iedod.

• Pirms pesticīda lietošanas rūpīgi izlasiet instrukciju. Ievērojiet to!

• Lietojiet tikai konkrētam kultūraugam un noteiktai slimībai vai kaitēklim paredzēto augu aizsardzības līdzekli.

• Precīzi ievērojiet lietošanas instrukcijas norādes par nepieciešamajiem individuālajiem drošības līdzekļiem – aizsargapģērbu, aizsargbrillēm, respiratoru, cimdiem un gumijas zābakiem. Der ievērot principu: labāk vairāk nekā par maz!

• Aprēķiniet nepieciešamo darba šķidruma daudzumu, sagatavojiet vien tik, cik vajadzīgs, un izlietojiet tajā pašā dienā!

SVARĪGI


• Augu aizsardzības līdzekļus nedrīkst smidzināt, ja vēja ātrums pārsniedz 4 m sekundē. Nelietojiet tos, ja gaisa temperatūra ir virs +25 °C, jo tas var kaitēt apstrādājamiem augiem, kā arī var samazināties preparāta efektivitāte.

• Nelietojiet augu aizsardzības līdzekļus lietus laikā, citādi preparātu noskalos, pirms tas saistījies ar auga virsmu. Lietošanas instrukcijā norādīts, cik ilgam laikam pēc kultūrauga apsmidzināšanas jāpaiet bez lietus.

• Lai neciestu ūdenī mītošie organismi, ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus nedrīkst lietot tuvāk par 10 m no ūdenstecēm un ūdenstilpēm (ja konkrētā līdzekļa marķējumā nav norādīts cits attālums).

Reklāma
Reklāma

• Darbā ar augu aizsardzības līdzekļiem aizliegts iesaistīt personas, kas jaunākas par 18 gadiem, grūtnieces un mātes, kas baro bērnu ar krūti.

• Tukšo augu aizsardzības līdzekļa iepakojumu izskalo trīs reizes un skalojamo ūdeni izmanto darba šķidruma sagatavošanai. Izskaloto iepakojumu likvidē kopā ar sadzīves atkritumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.