×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
24. marts, 2017
Drukāt

Lai bērni nestrīdētos: 90 gadus vecs kungs parūpējas par neapstrīdamu testamentu (3)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Advokatūras dienās teju 170 zvērināti advokāti snieguši aptuveni 2000 bezmaksas konsultācijas, liecina Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas apkopotā informācija. Iedzīvotāji visbiežāk vērsušies jautājumos, kas saistīti ar ģimenes un bērnu tiesībām, nekustamo īpašumu, mantojumu, parādsaistībām, kā arī krimināltiesībām, darba tiesiskajām attiecībām un citiem strīdiem.

“Iedzīvotāju attieksme pret tiesību jautājumiem ir uzlabojusies – cilvēki labprāt izmanto iespēju vērsties pie advokāta pēc palīdzības, lai spertu pirmo soli sava jautājuma vai problēmas sakārtošanā. Viens no pozitīvajiem piemēriem ir kāds 90 gadus vecs kungs, kurš vēlējās atrisināt savu mantojuma lietu, lai atvieglotu bērnu un mazbērnu nākotni,” skaidro zvērināta advokāte Tatjana Rancāne.

90 gadus vecais kungs, uzzinot par Advokatūras dienām, nolēma izmantot iespēju un pārrunāt ar advokātiem, kā rīkoties ar savu mantojumu – vairākiem īpašumiem, lai viņa bērnu un mazbērnu starpā nebūtu nekādu domstarpību. Kungs jau bija uzrakstījis testamentu, taču nezināja, kā to pareizi izmantot, lai pēc viņa nāves bērni to neapstrīdētu un viņa vēlmes izpildītu.

Šādos un līdzīgos gadījumos zvērināts advokāts Jānis Ernstsons atgādina, ka ir iespēja slēgt uztura līgumu. Ar uztura līgumu viena puse nodod otrai naudā vai graudā kādu mantisku vērtību, par ko otrā tai dod uzturu, kamēr uztura ņēmējs dzīvo, ja vien par šā pienākuma ilgumu nav norunāts citādi, skaidro eksperts.

“Testamenta sastādīšana neizslēdz iespēju, ka pēc mantojuma atklāšanas starp mantiniekiem nevarētu sākties strīdi, savukārt uztura līguma noslēgšana šādus strīdus maksimāli izslēdz. Tā galvenā priekšrocība ir tā, ka abas puses jau sākumā vienojas, kā bērni vai mazbērni palīdzēs un ko par to saņems, tādējādi visas neskaidrības atrisinot uzreiz. Uzskatu, ka tā ir pozitīva tendence, ka gados vecāki cilvēki meklē, kā sakārtot savas mantojuma lietas, tādējādi mazinot iespējamos konfliktus starp radiniekiem,” sacīja advokāts J. Ernstsons.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 2. Atšifrē uztura testamentu Atbildēt

  Vai tad advokāts sastādīja uztura līgumu ar visiem iespējamiem mantiniekiem vai tikai ar vienu? Ja ar vienu skaidrs, bet kā tad ar citiem – katrs uztur veco vīru 1/3 daļu no vajadzības – maksā par īri, dzīvokļa apsaimniekošanau, daļu komunālo maksājumu, daļu no ēdamā , daļu no medicīniskās aprūpes utt.?

  Nerakstiet tumšus un neskaidrus rakstus, nemusiniet tautu ar savām konsultācijām.

  Uzrakstīja testamentu ar aprūpes uzlikumu? Aprūpes līgumu ir jāparaksta arī aprūpētājiem. Bija klāt?

 3. Šoreiz 90 gadu KUNGS,nevis “sirmgalvis” vai vecis! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+