×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Kādiem darbiem jāpievēršas jaunajiem deputātiem? Vērtē seniori reģionos (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Šodien uz pirmo sēdi sanāk 12. Saeimā ievēlētie deputāti. Latvijas reģionos dzīvojošiem senioriem jautāju, kādiem darbiem jāpievēršas jaunajiem deputātiem.

Biruta Čakova Ogrē: “Lai deputāti godīgi strādā un lai cenšas vairāk tautas labumam! Ja viņi izdarītu visu, ko solījuši pirms vēlēšanām, tad būtu ļoti labi. Pensionāri ļoti gaida, lai viņiem palielina pensijas un lai aptiekās samazina zāļu cenas. Veselības aprūpē pārskata kvotu sistēmu, jo tagad gada beigās arvien pietrūkst kvotu ārstniecībai. Jāgādā, lai rodas jaunas darba vietas un lai cilvēkiem nav jābrauc darba meklējumos prom no Latvijas.”

 

Kotans_TS_2

Jānis Kotāns Tukumā: “Zaļie un zemnieki Saeimā ir bijuši vienmēr, taču 11. Saeimā viņi valdībā ietika vien pēdējā brīdī. Uzsvēršu: tad, kad ZZS bijusi valdībā, pensionāru jautājumi katru gadu tika risināti un notika virzība uz priekšu. Novēlu, lai tagad zaļzemniekiem izdodas visas iecerētās reformas. Noteikti jābūt pensiju indeksācijai un jāpaaugstina ar nodokli neapliekamais minimums. Jāreformē jauno pensiju aprēķināšanas sistēma un jāņem vērā arī kopējais darba stāžs. Sagaidu, ka pārmaiņas uz labo pusi būs veselības aprūpē. Tagad, lai tiktu pie speciālistiem, jāgaida ļoti garās rindās un jāmaksā nauda, kas pensionāram ir ļoti liela. Jāprot prasmīgi apgūt Eiropas fondu naudu, kas arvien turpinās ienākt Latvijā. Jāsāk vienreiz ļoti nopietni domāt par uzņēmējdarbības veicināšanu un ražošanas attīstību, lai tauta redz, ka šajā virzienā kaut kas tiek darīts. Ja cilvēki turpinās braukt prom no valsts, nebūs vairs, kas maksā šeit nodokļus, un attīstība apstāsies. Viens no pašiem galvenajiem jautājumiem ir valsts drošība. Ja tai neveltīsim pienācīgu uzmanību un nesasniegsim divus procentus aizsardzībai, tad citi sāks uzskatīt, ka vai nu mēs to negribam darīt, vai neesam spējīgi. Bet, ja nebūs drošības, nebūs arī Latvijas valsts.”

 

Viskere_TS_2Elita Viškere-Šmarova Rīgā: “Latvijā ir vienoti jānosaka, no kāda vecuma cilvēks pieskaitāms senioriem, lai visi var izmantot senioriem paredzētās priekšrocības neatkarīgi no tā, strādā vēl vai ne. Vēlu, lai Saeimas deputāti domātu nevis tikai par savām algām un ērtu sēdēšanu, bet par katru Latvijas “vidējo cilvēku” – medmāsu, pedagogu un pārējiem. Būtu labi, ja mainītu TV darbības regulējumu. Es vēlētos, piemēram, poļu un vācu filmas skatīties oriģinālvalodā, tāpat filmas angļu valodā, nevis, kā ir tagad, kad daudz tiek raidīts krievu valodā.”

 

 

 

 

Tumulkalne_TS_2Vija Tumuļkalne Smiltenē: “Lai deputāti labi strādā un lai nepiemāna un neapceļ mūs. Un lai biežāk atceras par mums un brauc tikties ar vēlētājiem arī uz reģioniem. Parasti jau viņi apciemo tikai pirms vēlēšanām – vairāk deputātus klātienē neredzam, izņemot televīzijā. Bet piektdienās taču paredzēts tikties ar vēlētājiem? Bēdīgi, ka darba vietu trūkuma dēļ jaunajiem jābrauc prom, tāpēc novēlu, lai gudrie prāti risinātu nodarbinātības problēmu.”

 

 

 

 

 

Drukis_TS_2Bruno Druķis Mārupē: “Lai deputāti vairāk domā par tautu, kopējo labklājību un mazāk par sevi! Diemžēl ir radies iespaids, ka tauta vienmēr viņiem bijusi otrajā plānā, bet pašiem rūp tikai sava peļņa un ienākumi. Likumi ir pieņemti tādi, ka neviens ne par ko neatbild… Uzlabojumi vajadzīgi arī tiesu sistēmā, lai nav tā, ka cilvēkam, šeit nepanākušam taisnību, ar pēdējo cerību jāvēršas Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Nepieciešams pārskatīt nodokļu sistēmu, it īpaši nekustamā īpašuma nodokli.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai likvidē lielo netaisnību,kur pensionāŗs ,viens dzīvodams, ir spiests maksāt par ģimeņu ,sastaavošām no 5-10cilvēkiem,saražoto atkritumu izvešanu un tur nekādas apspriešana nebija vajadzīga,lai kompensētu šos izdevumus-rēķinā ierakstija tikai šī pakalpojuma maksu-5-kārtīgā apmērā,salīdzinot ar 2013.g. vasaras mēnešiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+