×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Lai Biķernieku mežs nekļūtu par aizsegu nelikumīgām darbībām, veiks ciršanas darbus (2)

motorzagis_LETA

Pirmdien, 27.jūlijā Biķernieku mežā SIA “Rīgas meži” mežniecība sāks kopšanas un izlases cirtes darbus, portālu “La.lv” informēja uzņēmuma pārstāve Rasa Ziediņa.

Darbu laikā tiks veikta arī pameža kopšana. “Tas nepieciešams no sabiedrības drošības viedokļa, jo biezs pamežs pilsētas teritorijā var kļūt par aizsegu dažādām nelikumīgām darbībām un apdraudēt meža apmeklētājus,” skaidro Ziediņa.

Kopšanas darbi tika veikti jau pirms diviem gadiem. Tā kā pēc ciršanas notiek pastiprināta pameža sazelšana, jau izkoptajās meža teritorijās gar pastaigu celiņiem vēlāk atkārtoti tiek organizēta ikgadēja pameža kopšana.

Darbi norisināsies meža teritorijā blakus Biķernieku ielai Ziemeļu pusē, Rīgas mežniecības 120. un 121.nogabalā.

Darbu laikā mežā pamatā izcirtīs bojātos, slimību skartos un augšanā atpalikušos kokus, “lai dotu vietu augšanai veselajiem un spēcīgajiem. Tāpat izlases cirtes darbu ietvaros tiek atbrīvota vieta paliekošajiem kokiem, izcērtot arī veselos kokus vietās, kur ir palielināta to biezība,” skaidro R.Ziediņa.

Biķernieku meža kopšana notiek saskaņā ar Valsts meža dienesta izdoto ciršanas apliecinājumu. Kopšanas cirte tika uzsākta aizpagājušās vasaras beigās. Šobrīd sakopta aptuveni puse meža. Plānots, ka darbi turpināsies līdz šī gada beigām. “Darbi ieplānoti periodā, kad tas vismazāk traucē cilvēkiem un mežā ligzdojošajiem putniem,” uzsver R.Ziediņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ausainim jālāpa RS melnais caurums…

  2. Kā tad savādāk!Mīļie,kas braukā pa Latviju redz-viss kā tuksnesī-bija sēņu vieta aizauguši krūmi,no lielceļa 50 m atstāti, lai neredz BRIESMU darbus!Mežs tagad skaitās-2gadīgi koki iestādīti-tāpēc pēc papīriem meži nemazinās.CIK ILGI MEŽAM JĀAUG???

Draugiem Facebook Twitter Google+