×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Irina Harčilava: kad kāds kliedz, ka ukraiņi ir fašisti, tas ļoti pazemo (15)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Ukrainas prezidenta vēlēšanas Rīgā

Vakar Ukrainas vēstniecībā Rīgā notika balsošana Ukrainas prezidenta vēlēšanās, uz ko cilvēki bija ieradušies arī no citām Latvijas pilsētām – arī no attālās Liepājas un Daugavpils. Vēlēšanu iecirknī sastaptie ukraiņi pauda atbalstu Ukrainas Eiropas izvēlei. Viņi balsoja par kandidātiem, kuri turp arī valsti vedīs.

Ap plkst. 11 svētdienas rītā vēstniecībā ik pa divām minūtēm ierodas kāds jauns vēlētājs. Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Jeļena Fjodorova uzsvēra, ka jau pirms iecirkņa atvēršanas pie tā gaidījuši balsotāji un uz vēlēšanām ieradušies cilvēki no Daugavpils un Liepājas, kā arī tiek gaidīti Ukrainas pilsoņi no Ventspils. Iecirknī gaida arī ukraiņu studentus, kas mācās Rīgas Ekonomikas augstskolā un Biznesa augstskolā “Turība”.

Anna Krastiņa, kas precējusies ar latvieti un Latvijā dzīvo jau 37 gadus, stāsta, ka balsojusi par uzņēmēju Petro Porošenko. Viņa pati ir dzimusi Viņņicā, kur darbojas Porošenko uzņēmumi, un viņa spriež, ka uzņēmējs spējis uzlabot dzīves apstākļus pilsētā. Anna domā, ka P. Porošenko palīdzēšot uzlabot dzīvi Ukrainā un dzīve tajā būšot tikpat sakārtota kā Latvijā. Par “saldumu miljardieri” P. Porošenko balsojis arī tūrists no Ukrainas – Fjodors Kovaļenko. Viņa argumenti par Porošenko: viņš jau sen darbojas politiskajā jomā un, kaut arī iepriekš piedalījies citu partiju veidošanā, nav sevi diskreditējis un spējis saglabāt labu reputāciju. Arī F. Kovaļenko, kurš dzīvo netālu no Kijevas, teic, ka ir par to, lai Ukraina būtu kopā ar Eiropu.

Simferopoliete Irina Harčilava balsojusi par “Pilsoniskās pozīcijas” līderi Anatoliju Gricenko, kuru viņa sauc par godīgu un izglītotu cilvēku, turklāt pie varas viņa nevēlas tos, kas pievīluši cerības, un radikāļus. Kad runāju ar I. Harčilavu, viņai acīs sariešas asaras – Krievijas anektētajā Krimā palikusi viņas iepriekšējā dzīve un īpašums, kuru tagad nevar pārdot. Latvijā viņa atbraukusi pie meitas. “Nedrīkst kliegt, ka krievi ir slikti, man augstskolā bija labas kolēģes, bet, no otras puses, kad kāds kliedz, ka ukraiņi ir fašisti, tas ļoti pazemo. Tā nav,” teica I. Harčilava.

Kijevietis Dmitrijs bija ieradies uz iecirkni no Liepājas un savu izvēli izdarīja par labu Radikālās partijas līderim Oļegam Ļaško. “Balsoju par viņu tāpēc, ka viņš nav oligarhs. Vēlos, lai manā valstī būtu Eiropas attīstības modelis, nevis Krievijas. Separātistu darbības austrumos ir provokācijas, lai izjauktu vēlēšanas. Es ticu, ka Ukraina reiz būs vienota valsts un kopā ar Krimu,” teica Dmitrijs. Rīdziniece Oksana Bļiskuna arī balsojusi par O. Ļaško un min to pašu iemeslu – Ukrainā daudzos negatīvos notikumos pie vainas esot oligarhi, tādēļ arī valsts neesot spējusi pietiekami attīstīties. “Viņiem ar biznesu jānodarbojas, nevis ar politiku,” sprieda Oksana, kura ir cēlusies no Doņeckas.

Latvijā pastāvīgi dzīvo aptuveni 2,5 tūkstoši Ukrainas pilsoņu. Vakar līdz pulksten 18.30 vēlēšanu iecirknī Ukrainas vēstniecībā Rīgā par prezidentu bija nobalsojuši ap 400 vēlētāju, kas liecina par nedaudz augstāku Latvijas ukraiņu aktivitāti nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. …galvenais,ka parasaenko nav oligarhs un nav ebrejs,un julja timosenko-kinkelman nav ebrejs un jaicjanuhs nav ebrejs un vini visi nav ebreji masoni,kas valda pasauli un riiko revoluucijas…

 2. ASV pilsoņu domas Atbildēt

  Irina laikam izliekas nezinam, ka katram kas kliedz “fasisti” vai “banderas” maksā 250-300 grivnas par seansu (2-3 stundas ilgu), tas ir ikurat tāpat ka tiem kas Maidana kliedza “moskaļi” un “židjaras”.. Visa vaina ir Pentagona -Volstrītas smirdoso salašņu vēlmē izzagt Ukrainu, jo Sīriojā šie Rotsildatkritumi krietni apķezijās un palika tukšā.

 3. Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

  Jauna suga – krievalodīgie. Kas tie tādi – okupanti, fašisti, okupācijas rezulttātā pārkrievotīe?

  Latvijā ir krievi, čigāni, gruzīni, arī latvieši utt., bet krievi ir izgudrojuši krievus saukt citas sugas vārdā – “krievvalodīgie” (ar to domāts – mēs, okupanti vai?), krievvalodīgā prese, izdevumi. Šim vārdam ir krimināls, noziedzīgs raksturs – (1) sadalīt valsti divās nometnēs, kaut Latvijā dzīvo vairāki desmiti tautību.
  Ja avīzi izdod krievu valodā, tad tas ir “krievu” izdevums un ne vairāk. (2) Rādīt pasaulei, ka krievi apvieno vienā sugā visus cittautiešus, arī lietuviešiem piedēvējot šo tautības sugu Latvijā. Tā nav taisnība – gruzīni, ukraiņi, tatāri, čečeni un citas tautas Latvijā tiek pakļauti psiholoģiski – ideoloģiskai vardarbībai pret pašu gribu – viņi … čečeni u.c.) nekad nav paziņojuši, ka viņi ir “krievvalodīgo suga”.

  Vismaz latviešu žurnālisti un amatpersonas būtu sapratuši, ka vārds “krievvalodīgie” ir smirdīgs, naidīgas politikai izvirzīts kā ierocis pret Latviju un daudzām citā tautām bijušājā un esošajā Krievijas impērijā, šķeltniecisks un nekad to nelietotu, nepakļautos, jo krievu valoda tiek izmantota kā tautu pakļaušanas ideoloģiskais ierocis.
  Krievvalodīgie – čekistu izgudrojums, lai mīkstinātu krievu tautības vārdu, ka krievi nav vienīgie nelaimīgie un pazemotie pasaulē, bet daudzas tautas, kuras pārkrievotas, tas ir, klāt piejaucot kuplāku skaitu, it kā pasaulē būtu divas sugas – krievu krievvalodīgie un visi citi – fašisti, bandīti.

  Teikt – krievi, tā kā kauns pašiem par sevi, bet krievvalodīgie – visu tautību komunisti, sovjetiki, daudzas tautas kopā ar krieviem. Ar šo žargonu čekists Putins un viņa ekstrēmisti cenšas maldināt naivo pasauli, lai tā noticētu, ka kopā pret pasaules tautām ir visi, kuri pārkrievoti.

  Nesen Latvijas radio izgudroja vēl vienu tautību SUGU – „mazākumtautību valodas” bērnudārzi, skolas.

 4. Par FAŠISMA jēgu, ko te visbiežāk lieto nevietā. Fašisms radās Itālijā kā radikāla, nacionālistiska kustība, kas vēlāk pārauga partijā. Tā atradās opozīcijā kreisajiem, labējiem un centriskajiem politiskajiem spēkiem. Fašisms ir viens no totalitarisma paveidiem, kas piekopj skaidri izteiktu autoritārismu un vadoņa kultu. Praksē tiek lietots terors, sabiedrības militarizācija, varas centralizēta reglamentācija un masveida manipulācijas ar sabiedrības apziņu. Fašistiskās kustības par savu mērķi izvirza EKSPANSIJU, iejaukšanos un politiskas izmaiņas attiecībā pret citām zemēm. Fašisma sociālā bāze, piemēram, Ungārijā bija universitāšu studenti, nabadzīgie zemnieki un vidusslāņa zemākie slāņi. Un tagad padomājiet, kurai valstij šodien ir raksturīgas vairākas fašisma pazīmes? Ukraina tā noteikti nav.

 5. Tiikai prokrieviski .. var nodēvēt ukraiņus par fašistiem.

 6. UKRAINUS PAR FASISTIEM SAUC TIKAI PLJUTINA KRIEVI,VARDU SAKOT PLJUTINA ROKAS PUISI NO MASKAVAS.PLJUTINA KRIEVI ARI VAREEJA PATEIKTTO,KA UKRAINI DZIMUSI TAAPEEC ,LAI IZNIICINAATU KRIEVUS.TAS IR APMEERAM ZIRINOVSKA LIIMENII.

 7. Komentāros bieži skan vārds ” fašists” un lieto viņu pa labi un pa kreisi. Kaut gan neviens fašistus nav redzējis un diez vai saprot tā vārda jēgu. Labi būtu, pirms lietot tādus vārdus, zināt to vārdu nozīmi. Ukraiņus apsaukā par fašistiem, latviešus apsaukā par fašistiem, bet ja tāds kaut kas būtu, nez vai te kāds kaut ko uzrakstītu……………Padomājiet, pirms lietojiet tādus vai tamlīdzīgus vārdus.

  • Banderovieši – tiek tak’ nav ukraiņi,vai ne? Padomājiet, jo Krievijas TV žurnālista A.Mamontova filmu “Бандеровцы. Палачи не бывают героями” var tikai YouTube noskatīties.

 8. Bet vai ukrainu radikāļi nelēkā pa maidanu ar benderas, šukeviča portretiem un nekliedz saukļus,krievus uz nažiem.Kas tad viņi ir,ja ne fašisti.Fašistu svastika ,prātam neaptveramā cietsirdiba,dzīvu cilvēku dedzināšana Odesā, Kijevā,Mariupolē,kas tas ir ja nevisīstākais fašisms.

  • kāpēc tad ,kad krievi dara to pašu(9.maijā-Krievijas karogi,Staļina portreti-Kolorado bantes-Rassija,Rassija) ,viņi nav fašisti,bet visi pārējie ir fašisti?Bet visi jau nav tik pielaidīgi pret valsts postītājiem kā latvieši,ukraiņi tomēr pret bandītismu cenšas cīnīties kā nu prot.

  • Pamēģini atrast fašisma formulējumu svešvārdu vārdnīcā, varu ieteikt arī padomju laika enciklopēdijas. Mēģini atrasto skaidrojumu salīdzināt ar mūsdienu Krieviju! Būsi ļoti pārsteigta, bet nebrīnies ilgi, jo slimība noteikti atnāk, ja to katru dienu piesauc

 9. šodienas ukraiņu aizvainojumu par to saukāšanu par fašistiem,tomēr gribas pajautāt -vai savulaik dziedot kopējā krievvalodīgo korī Latvijā ,viņi norobežojās no tiem ,kuri vēl šodien dēvē par fašistiem savā pašu zemē dzīvojošus latviešus,kuri nevēlas pārkrievoties?Vai tikai tagad viņiem ir ataususi tā gaisma-ko tas patiesībā nozīmē un kā tas garšo?

Draugiem Facebook Twitter Google+