×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. marts, 2015
Drukāt

Lai cīnītos ar propagandu, rosina krievvalodīgos uzrunāt viņu dzimtajā valodā (13)

Foto: LETAFoto: LETA

NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Kārkliņš.

Lai vērstos pret Krievijas izplatīto propagandu, NATO jādomā, kādā veidā uzrunāt austrumu dalībvalstīs dzīvojošos krievvalodīgos, ņemot vērā, ka vislabāk pie cilvēkiem vērsties viņu dzimtajā valodā.

To šodien Saeimas rīkotā ārpolitikas un drošības konferencē sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Kārkliņš.

Viņš norādīja, ka cīņā ar propagandu kontpropagandas izmantošanu varētu nebūt pietiekami efektīva, tāpēc nepieciešams radīt savu stāstu jeb vēstījumu. Kārkliņš akcentēja, ka ir arī jāsaprot, kā mūsu pretinieki strādā. Tie ir grūti uzdevumi, taču intelektuāli stimulējoši. Tomēr jārēķinās, ka to izpildīšana aizņems ilgu laiku.

NATO institūcijas direktors vērsa uzmanību, ka tehnoloģiju revolūcija ir mainījusi mediju ekonomisko modeli un rodas iespaids, ka informācija ir pieejama par brīvu. Taču praksē par informāciju ir jāmaksā nauda, jo par brīvu ir tikai siers peļu slazdā, uzsvēra Kārkliņš.

Jau ziņots, ka starpparlamentārā konference par kopējo ārpolitiku un drošības un aizsardzības politiku, kas Rīgā notiek no 5.marta, ir viens no sešiem Saeimas rīkotajiem pasākumiem Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Laikam vel viens zaļais cilvēciņš – runāt krievu valodā, tad Krievijas karogs līdzās Latvijas, tad no Krievijas sūtits pramjers = iznāk tikai guberņa ar gubernatoru!

  • domājiet, domājiet, tautieši! Domājiet – par ko balsojiet Saeimas vēlēšanās un kas pēc tam jūs pārstāv starptautiskajās struktūrās.

 2. Biedri Kārkliņ! Varbūt Latvijā uzreiz, un pilnīgi, un uz visiem laikiem pāriet uz krievu valodu? Okupanti, kolonisti, viņu pēcteči, gļēvlatvieši un čekas puspulkvedis Maskavā būs sajūsmā! Bet kā ar latviešu tautu savā dzimtenē Latvijā? Vai par viņu jūs arī padomājāt?

 3. Тут с ним не поспоришь-гораздо приятнее услышать на русском языке про себя -что я колонист,зомбированый путинист,ватник-колорад и т.д ,чем на латышском.:)))))))

 4. Tas na labs padoms.Šeit ir Latvija!

 5. Latgalieši ar aizkustinājumu vēro valsts centienus nostiprināt Latgalē krievu valodu. Latgalieši mēģina saprast, kāpēc krievu valoda valstij ir svarīgāka par latgaliešu valodu. Latgaliešiem rodas sajūta, ka viņus valsts kārtējo reizi “uzmet”.

 6. Izskatās, ka Kārkliņš ir “zaļais cilvēciņš” un Krievijas aģents. Šāds viņa paziņojums ir pretrunā ar integrācijas politiku, kā arī tas ir diskriminējošs pret ukrainiski, baltkrieviski, lietuviski un vēl citādi runājošajiem.

 7. Vai Jānis Kārkliņš ir padomājis pie kā novedīs informācijas telpas vēl tālāka paplašināšana krievu valodā. Vai Jānis Kārkliņš dienas vada tikai izcilības centrā, vai iziet arī uz ielas. Vai šis kungs tiešām domā , ka Latvijā pilnīgi visam ir jābūt arī krievu valodā. Varbūt tikai krievu valodā? Latvieši jau sapratīs.

 8. krievvalodīgie savu būs panākuši-latvieši ar viņiem kontaktēsies krieviski,un cik tad tur vairs tālu līdz otrai valsts valodai.Savu vēstījumu mums gan viņi nemaz nepūlas “iebarot”mūsu valodā,mēs jau paklausīgi tāpat diezgan sekmīgi pakļaujamies viņu ideoloģijai.

 9. Tas ir aicinājums turpināt rusifikāciju! Kāpēc krievvalodīgie negrib kļūt par latviešvalodīgajiem? Kur problēma – prāta trūkumā, šovinismā, imperiālismā?

  • Problēma ir tur, ka krevvalodīgie ir kolonisti nevis mazākumtautība(s). Ar kolonistu (impērisko, krievu pasaules) domāšanu. Kamēr Rietumi nebija izkūkojuši prātu sajūsmā par šeptēšanās iespējām ar “demokrātisko”Krieviju tas bija pašsaprotami. Kaut Krievija nemaz neslēpa savu tautiešu politiku, kura paredzēja kolonistu izlikšanos par mazākumtautību un Rietumu demokrātisko institūciju izmantošanu graujošai darbībai. Jau kopš 1992.gada. Tas laiks, kad varējām kaut ko uzrunāt, skaidrot ir pagājis. Ipaši tagad, kad “krievu pasaule” ar ieročiem pārdala pasauli savā manierē.

  • Ja kaķēni piedzims suņa būdā,viņi vienalga ņaudēs nevis ries

Draugiem Facebook Twitter Google+