Foto – Shutterstock

Lai dēsti aug griezdamies!
 Ieteikumi siltumnīcu ierīkošanai 0

Pavasaris plaukst kā krāšņa puķe, un zemīte aicināt aicina, lai tajā ko iesētu vai iestādītu. Vienmēr lielāks prieks ir par paša izaudzēto. Tāpēc šoreiz daži ieteikumi siltumnīcu ierīkošanai.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Arvien lielāku popularitāti iemanto polikarbonāta siltumnīcas, kuru novietošanai nepieciešama pavisam neliela platība. Tās var izveidot, piemēram, pie mājas, mazdārziņā vai pagalmā. Turklāt tās ir izturīgas, darinātas no viegla materiāla, kas līdzīgs organiskajam stiklam, tādēļ var kalpot ilgi. Protams, tās maksā dārgāk nekā parastā polietilēna plēve.

Viesturs Praulītis, veikalu tīkla “K-rauta” projektu vadītājs:

CITI ŠOBRĪD LASA

– Laukos dārzkopji bieži būvē siltumnīcas paši, toties lielo pilsētu iedzīvotāji, taupot laiku, visbiežāk izvēlas gatavas, rūpnieciski ražotas siltumnīcas. Tās parasti ir mazākas nekā pašbūvētās koka karkasa siltumnīcas, kas pārvilktas ar plēvi. Dārzkopji īpaši iecienījuši 6 līdz 12 kvadrātmetru siltumnīcas, kas ir pietiekami lielas privātmāju saimniecības vajadzībām. Priecājamies, ka nelielo dārzu īpašnieki jau novērtējuši šī gada jaunumu – 3 x 4 un 2 x 4 metru polikarbonāta siltumnīcas.

Lai racionālāk izmantotu mazu siltumnīcu, tajā var iekārtojot plauktus un nodalījumus, tādējādi nodrošinot papildu audzēšanas telpu un reizē arī lielāku ražu. Bieži vien siltumnīcām izmanto polikarbonāta plāksnes, jo tās ir vieglas. Polikarbonāts ir ļoti elastīgs, tādēļ to ērti lietot konstrukcijās. Vēl viena polikarbonāta bloku priekšrocība ir labā siltumizolācija.

Stikls kā pārklājuma materiāls ir vairāk gaismas caurlaidīgs nekā polikarbonāta bloki, toties blokiem nav nepieciešama noēnošana. Stikls arī vieglāk plīst, līdz ar to siltumnīcas būvēšana ir sarežģītāka, turklāt ziemā stikls bieži vien neiztur sniega kārtu.

Viesturs Praulītis atgādina:

– Ja siltumnīcu būvē pašu spēkiem, tad jāatceras, ka svarīgākais tās konstrukcijā ir labi pamati. Visbiežāk siltumnīcām izmanto lietus betona pamatus vai bloku pamatus. Lai tie būtu drošāki un kalpotu ilgāk, neizkustētos, vēlams siltumnīcai zem pamatiem izveidot smilšu vai grants slāni. Jāatceras arī nostiprināt siltumnīcu pie pamatiem ar metāla stiprinājumiem, lai siltumnīcas apakšējā karkasa statne piegulētu pamatu virsmai. Starp siltumnīcas pamatu un statni par izolējošo materiālu izmanto ruberoīda gabalu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.