×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2012
Drukāt

Lai diena pilna prieka (3)

Foto no Terēzes Gruntmanes personīgā arhīvaFoto no Terēzes Gruntmanes personīgā arhīva

Māksliniece Terēze Gruntmane jau sešpadsmit gadus dzīvo Amerikā. Katras dienas svarīgākais uzdevums – savienot veiksmīgas biznesa lēdijas, rūpīgas sievas un mīlošas triju bērnu mātes rūpes tā, lai žilbinošais smaids nebūtu tikai ārišķība.

 

Dara tā

* Uzreiz pēc pamošanās lēni izdzeru glāzi tīra ūdens, pie katra malka domās sev atgādinot, ka visi šodienas darbi ir pietiekami nozīmīgi, lai tajos ieliktu gan prātu, gan talantu, gan mīlestību.

* Kopā ar dēliņu gatavoju un baudu tradicionālās brokastis: divas karotes auzu pārslu aplej ar nelielu daudzumu ūdens, pievieno pa ēdamkarotei kaltētu dzērveņu un rozīņu, 45 sekundes mikroviļņu krāsnī pakarsē, beigās pieliek tējkaroti gī sviesta. Abi norunājuši: tiklīdz ēdot neviens vairs neiesauksies cik garšīgi!, domās par brokastu ēdienkartes maiņu.

* Pēc rīta dušas veicu sejas kopšanu ar īpašu krēmu, ko jau gadu desmitiem man un manai mammai Latvijā gatavo kāda pensionēta farmaceite. Tas daudzējādā ziņā atšķiras no pasaulslaveno zīmolu izstrādājumiem – ir diezgan taukains un uzreiz ādā neiesūcas; tā kā nesatur konservantus, jāglabā ledusskapī, tomēr iedarbīguma ziņā pārspēj visu, ko esmu līdz šim mēģinājusi. Un, lai kāds krēms būtu lietots, – jāsargā sejas āda no pārsauļošanas!

* Pirms došanās uz darbu – no visām dienas rūpēm brīva pusstunda, kas tiek veltīta tikai trīsgadīgajam pastarītim Teodoram. Cieši samīļojoties, ja dēls vēlas, arī atgriežoties gultā. Savstarpēji apmainoties ar tādiem mīļvārdiņiem un novēlējumiem, ko vien iespējams izdomāt. Kamēr auga vecākie bērni, es vēl nesapratu, cik liela nozīme ir tādam rīta rituālam, kas visu dienu piepilda ar sajūtu, ka tevi sargā un tu tiec sargāta.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+