×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

Lai dzīvo karaliene Elizabete II! Deviņdesmit gadi, kas veltīti Anglijai (2)

1. Karalienes jubileju visa valsts svinēs divus mēnešus

1no4
Foto: EPAFoto: EPA

Ceturtdien, 21. aprīlī, visā Lielbritānijā pulcējās svinētāji: Anglijas karalienei Elizabetei II apritēja 90 gadu, padarot viņu par vecāko aktīvo monarhu pasaulē. Turklāt Elizabete neizrāda ne mazākās pazīmes, ka grasītos savu darbību valsts vadībā pārtraukt. Ne jau velti premjerministrs Deivids Kamerons apsveikuma runā karalieni nodēvēja par “mūsu nācijas spēka klinti”.

Šodien visu dienu karaliene uzturas Londonā. Viņa jau paspējusi tikties ar daudzajiem tūkstošiem apsveicēju, bet vakarā iededzinās pirmo no kopumā tūkstoš signālugunīm, kuras šķērso Lielbritāniju, svinīgi atzīmējot karalienes dzimšanas dienu.

Karaliene saņēmusi apsveikumus no tuviniekiem un pasaules valstu vadītājiem. Karalienes vecākais dēls un troņmantnieks princis Čārlzs ierakstījis īpašu radio uzrunu – fragmentu no Šekspīra traģēdijas Henrijs VIII. Tādējādi viņš nošāva divus zaķus ar vienu šāvienu – gan apsveica savu māti, gan arī pieminēja 400. gadadienu kopš dižā dramaturga nāves, kas apritēs 23. aprīlī.

Parasti karalienes dzimšanas dienas tiek atzīmētas bez īpaša pompa, taču tik nozīmīgā un apaļā jubilejā Haidparkā, Tauerā un citviet Lielbritānijā tiks izšautas artilērijas zalves, savukārt parlamenta ēku vakarā izgaismos Lielbritānijas karoga krāsās, lai izrādītu karalienei cieņu un pateicību.

Svinības nebeigsies 21. aprīļa pusnaktī – tās turpināsies ar četras dienas ilgu greznu svētku procesiju Vindzoras pilī (Londona) maijā, bet jūnijā karaliene sniegs Patrona pusdienas – ielas ballīti tūkstoš lūgtiem viesiem.

  1. Karalienes jubileju visa valsts svinēs divus mēnešus
  2. Bērnība
  3. Princese un karaliene
  4. "Karalienei pieder visi Temzas gulbji" un citi dīvaini likumi

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es vienmēr skatos šos attēlus kā pasaku – prinči…princeses… karaliene… Vai nav brīnišķīgi, ja veselai nācijai ir ko mīlēt un par ko jūsmot!Un viņi mīl! Un viņi jūsmo! Man patīk! Visi! Lai viņīem visiem ilgs un laimīgs mūžs!

  2. Kāpēc jāvēl ilgs mūžs tantei, kas sevi uzskata par pārāku.Tāpat jau ilgi nodzīvojusi liekēde.

Draugiem Facebook Twitter Google+