×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Lai glābtu Aleksandra dzīvību, jāaptur asinsrite. Lūdz palīdzību sarežģītajai operācijai (8)

Foto no privātā arhīvaFoto no privātā arhīva

Bieži vien slimība piezogas pavisam nemanot. Vēl pirms mirkļa cilvēks, kurš bija vesels, enerģijas un spēka pilns, pēkšņi kļūst bezspēcīgs un slims. Tieši tā notika ar Aleksandru Korlašu. Līdz 25 gadu vecumam viņš dzīvoja parastu dzīvi: mācījās, strādāja, aizrāvās ar velotūrismu. Šķita, ka visa dzīve vēl ir priekšā, bet ar laiku sākās dīvainas parādības. Būdams jauns un stiprs, viņš ievēroja, ka ātri nogurst, ka krūtīs parādās sāpes un trūkst elpas. Kādu dienu Aleksandrs pēkšņi saprata, ka viņš nevar uzkāpt līdz savam dzīvoklim piektajā stāvā, neatpūšoties ik pēc 10 pakāpieniem, lai atvilktu elpu.

Skaists, stalts puisis ar atlētisku ķermeni bija kļuvis tik vājš, ka nespēja pat aiziet no gultas līdz virtuvei. Uz kājām stipri izspiedās vēnas. Aleksandram bija grūti elpot un mocīja nepārejošs klepus, bet vēlāk viņš sāka atklepot asinis. Tas bija dīvaini un biedējoši.

Ārsti ilgi nevarēja noteikt viņam diagnozi, un tikai pēc daudziem izmeklējumiem izdevās noteikt, ka Aleksandram ir ļoti reta slimība – pulmonālā hipertensija. Latvijā ar šo slimību slimo tikai 78 cilvēki, portālu “LA.lv” informēja fondā “Varonis”.

Šobrīd Aleksandrs vairs neizkāpj no gultas, un viņam pastāvīgi ir nepieciešams speciāls aparāts – skābekļa koncentrators. Ar katru dienu Aleksandram ir arvien grūtāk elpot patstāvīgi. Bez skābekļa koncentratora viņš sāk smakt jau pēc 10 minūtēm.

Visa viņa dzīve tagad rit četrās sienās, un izkļūšana no tām ir liels izaicinājums. Tikai ārkārtas gadījumos, lai dotos pie stomatologa vai cita ārsta, brālis ar mammu un sievu nones viņu no piektā stāva gandrīz uz rokām.

Ar šo vai līdzīgām slimībām vairākumā gadījumu vienīgais glābiņš ir plaušu transplantācija. Tā ir ļoti sarežģīta un dārga operācija, kas maksā 120 tūkstošus eiro.

“Bet Aleksandru var glābt ar pulmonālo endarterektomiju, ko veic Austrijā. Šīs operācijas gaitā no visiem asinsvadiem tiek izņemti tur radušies trombi. Šāda operācija tika veikta Latvijā trīs reizes, bet Aleksandrs cieš no šīs slimības distālās formas, tādēļ operāciju var veikt tikai Austrijā,” stāsta plaušu hipertensijas speciālists, kardiologs Andris Skride.

Šādas operācijas laikā ķirurgs izņem trombus no pulmonālajām artērijām. Tā ir viena no sarežģītākajām operācijām, jo tās laikā tiek apturēta asinsrite organismā. Lai to panāktu, pacienta ķermeņa temperatūra uz 4-5 stundām tiek pazemināta līdz 18o C. Sasniedzot šo temperatūru, asinsrite pilnībā apstājas.

Aleksandrs jau ir bijis šajā klīnikā Austrijā pērnā gada decembrī, lai veiktu izmeklējumus, un ārsti ir gatavi veikt viņam šo operāciju.

Ja operācija būs veiksmīga, Aleksandrs var pilnībā atveseļoties. Ja slimību neārstē, mirstības līmenis no šīs slimības ir ļoti augsts – trīs gadu laikā tas sasniedz 90%. Operācija ir Aleksandra vienīgā iespēja atgriezties pie normālā dzīves ritma. Viņam vairs nebūs vajadzīgs elpošanas aparāts, viņš varēs turpināt mācīties, strādāt un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Šāda operācija maksā 40 tūkstošus eiro. Lai gan valsts palīdz, un lielāko daļu summas (28 tūkst. eiro) apmaksā Valsts norēķinu centrs, pārējo summas daļu ir jāsedz pašam pacientam. Tādēļ ir nepieciešams savākt vēl atlikušo summas daļu gan operācijas, gan pēcoperācijas rehabilitācijas izdevumu apmaksai.

“Pavisam ir nepieciešams 21 700 eiro. Aleksandra ģimenei tā ir neaptverami liela summa. Bet likme taču ir cilvēka dzīvība! Kā no strautiņiem rodas varena upe, tā jūsu zvani var dāvāt Aleksandram jaunu dzīvi, izglābt viņu. Viņš ļoti grib dzīvot! Un viņš varēs dzīvot un elpot brīvi, ja vien mēs viņam palīdzēsim,” uzsvēra fondā “Varonis”.

Piezvanot uz ziedojumu tālruni 90006881, jūs ziedosiet 1,42 eiro, bet ar zvanu uz numuru 90006771, Jūs ziedosiet 7,11 eiro.

Lai glābtu Aleksandra dzīvību, jūs varat ziedot jebkuru citu summu uz kādu no zemāk norādītajiem kontiem, ierakstot maksājuma mērķī “Fonds: Aleksandrs Korlašs”.

Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība “Latvijas Labdaru Asociācija Labdaris.lv”
Reg. Nr: 40008173130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1- 1011, Rīga, LV-1050
-SWEDBANK- Swift: HABALV22
LV43HABA0551037990069
-CITADELE- Swift: PARXLV22
LV79PARX0016130480002
www.labdaris.lv

blago@varonis.lv
Tālr.: (+371) 27031058

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tiktiešām, pārbaudiet, lūdzu, numuru pareizību

 2. Vairākkārt mēģināju zvanīt uz abiem norādītajiem tālruņa numuriem. Katrreiz saņēmu atbildi, ka tie ir nepareizi, pārbaudiet, citādi nevaram ziedot naudiņu.

 3. Kur tomēr labāk ziedot, lai nauda nonāktu tieši tam cilvēkam? Neesmu tik bagāta, lai kādi šeptmaņi iedzīvotos uz mana rēķina, bet palīdzēt vēlos cilvēkam.

 4. Tādu mazumiņu.... Atbildēt

  Jau pārskaitīju uz swedbakn ziedojumu kontu. Aicinu citus arī palīdzēt,kopā mēs varam daudz!

 5. Šausmas! Nesen vēl vāca ziedojumus Zanei un tagad vēl viens plaušu slimnieks. Nekas palīdzēsim arī šim jaunajam kungam 🙂 Turies Aleksandr!Tu būsi vesels!

 6. Veiksmi Tev Saša! Palīdzēšu!

 7. Nekādām labdaru organizācijām neziedošu, kuras nokāš tikai naudu. vai nu Aleksandra konts, vai ziedot.lv.

  • Labdaris ir vienīgais kantoris Latvijā,kas 100% saziedotās naudas atdot slimajiem! Nav vairs šaubu,kam ziedot. Par ziedot.lv pārāk daudz sliktu esmu dzirdējusi…

Draugiem Facebook Twitter Google+