×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
26. maijs, 2016
Drukāt

Bērnudārzniekiem Rīgā uzbrukušas agresīvas vārnas; situācija bijusi nervus kutinoša (2)

Foto LETAFoto LETA

Atbildīgie dienesti ik gadu šajā laikā saņem satrauktu iedzīvotāju zvanus par agresīvām vārnām. Ziņu par divām agresīvām vārnām, kuras apdraud bērnus, no kāda Rīgas bērnudārza pagājušajā nedēļā saņēma Rīgas pašvaldības policija (RPP), vēsta LNT raidījums “900 sekundes”.

Bērnudārza darbinieki raidījumam apliecināja, ka situācija bijusi nervus kutinoša, tomēr no komentāriem kameras priekšā atteicās.

Uz notikuma vietu izbraukuši RPP darbinieki, kuri sazinājušies ar Ornitoloģijas biedrību un izsaukuši glābējus, informēja RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

Ornitologs Ruslans Matrozis skaidro, ka ik gadu maija otrajā pusē no vārnu ligzdām mēģina izlidot mazuļi un pieaugušajām vārnām pārraugāmā teritorija kļūst plašāka.Visbiežāk cilvēks tiekot baidīts prom ar skaļiem ķērcieniem, spārnu švīkstināšanu, bet atsevišķās reizēs putns mēģina ar kāju aizskart cilvēku.

Vairāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dzintra meijere. Atbildēt

    Paskatieties fotogrāfijā!Tā vārna, kas kreisajā pusē, ir jaunā – vārnas bērns. Kaut kādā veidā tā ir zālītē. Tāpēc arī vārnas māte tik sirdīga. Pirms tā notikuma ar bērniem bijis vēl kāds cits notikums. Tā , lūk! Pie mums Jelgavā nav labāk, bet cilvēkiem pašiem arī jāļauj dzīvot vārnām.Vārnas ir gudri putni. Mēs esam tām ko nodarījuši. Stāsti par vārnām ir Birzniekam -Up;ītim, arī vienam igauņu rakstniekam, neatceros šobrīd grāmatas nosaukumu. Piemēram, Jelgavā mūsu pagalmā nozāģēja kokus ar ligzdām.Kāpēc lai putni būtu mierīgi? Vajadzēja to darīt ziemas vidū, nevis tagad, kad viņi izvēlējušies ligzdas vietu Mēs esam nežēlīgi.

  2. Labs saimnieks neļaus savas mājas priekšā vārnai ligzdu taisīt. Būtu pēdējais laiks kādu vārnu koloniju deportēt uz Briseli.

Draugiem Facebook Twitter Google+