×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Lai ierobežotu ĀCM, rosinās nokaut apmēram 40 tūkstošus mājascūku

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību Latvijā, tiks rosināts nokaut apmēram 40 tūkstošus mājascūku, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

“Šobrīd mēs domājam par pasākumu, ko varētu īstenot – mēs piedāvājam un noteikti pieņemsim arī tādu lēmumu, kā mājdzīvnieki ir jāizkauj. Vienkārši jāizkauj, saņemot par to atlīdzību, negaidot, kad fermā nonāk mēris. Tādejādi mēs pasargātos no slimības tālākās izplatības mājdzīvnieku vidū,” teica ministrs.

Pēc Dūklava teiktā, mājascūkas būtu jāizkauj teritorijās, kurās noteikts ārkārtas stāvoklis, tostarp buferzonā. “Šajā zonā kopumā, pēc pašreizējā uzskaites, varētu būt apmēram 40 tūkstoši mājascūku,” teica Dūklavs.

Ministrs arī prognozēja, ka lēmums par cūku izkaušanu varētu tikt pieņemts šajā nedēļā.

Kopumā Āfrikas cūkas mēris Latvijā konstatēts 30 meža cūkām un 28 mājas cūkām 14 piemājas saimniecībās un šobrīd iznīcinātas 198 mājas cūkas.

Āfrikas cūku mēris ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+