Marošs Šefčovičs: “Nav šaubu, ka gāzes līnijai gan ES dalībvalstu ekonomiskajā zonā, gan teritoriālajos ūdeņos pilnībā būs jāatbilst [ES likumiem].”
Marošs Šefčovičs: “Nav šaubu, ka gāzes līnijai gan ES dalībvalstu ekonomiskajā zonā, gan teritoriālajos ūdeņos pilnībā būs jāatbilst [ES likumiem].”
Foto Dainis Bušmanis

Lai ierobežotu “Nord Stream 2”, jāgroza likumi 4

Vācija devusi atļauju būvēt otru gāzes vadu “Nord Stream 2” tās teritoriālos ūdeņos. Kad 1. februārī Rīgā ieradās Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs, viņš tikās ar mūsu valsts augstākajām amatpersonām un sniedza interviju arī “LA”. Tās laikā viņam uzdevu jautājumu: “Kāpēc eiroparlamentāriešus tas uztrauc, bet no Eiropas Komisijas puses un personīgi no jums nav sekojusi nekāda reakcija?”

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Lasīt citas ziņas

Marošs Šefčovičs: “Esmu veltījis daudz laika šim projektam, un lai to konkrēti ietekmētu, jādarbojas ļoti caurspīdīgā juridiskā vidē. Mēs varam darīt tikai to, ko atļauj likums. Jo pretējā gadījumā mūs nekavējoties iesūdzēs tiesā, ieskaitot ES Tiesā. Mums skaidri jāpārliecinās, lai katra cauruļvadu līnija ES teritorijā pilnībā atbilstu Eiropas likumiem.

Šāda ir mūsu pieeja arī “Nord Stream 2″ projektam. Mēs esam ierosinājuši reaģēt, taču mums ir juridiskas problēmas, daudz politiskas sensitivitātes. Mūsu ārpolitikas imperatīvs ir pārliecināties, lai tranzīts caur Ukrainu turpinātos un lai tas ir komerciāli dzīvotspējīgs. Tāpēc mēs ierosinājām risinājumu panākt sarunu ceļā. Esam sākuši sarunas starp Eiropas Savienību un Krieviju, un zinu, ka vismaz puse dalībvalstu atbalsta šādu pieeju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Reiz šis jautājums ir uz galda, nav šaubu, ka gāzes līnijai gan ES dalībvalstu ekonomiskajā zonā, gan teritoriālajos ūdeņos pilnībā būs jāatbilst [ES likumiem]. Pašlaik par to diskutējam Eiropas Parlamentā un ES Padomē. Esmu pārliecināts, ka Eiropas Parlamentā likumdošanas priekšlikums tiks apstiprināts tuvākajos mēnešos. Mums jāpārliecinās, lai tāds pats iznākums būtu no dalībvalstīm, pie kā Bulgārijas prezidentūra apņēmusies intensīvi strādāt. Mūsu palīdzība – veikt dažādas juridiskās ekspertīzes priekšlikumiem, ko ierosina dalībvalstis. Ceram, ka grozījumi likumos tiks veikti līdz Bulgārijas prezidentūras beigām.”

Atbildes uz citiem jautājumiem lasiet “LA” piektdienas, 9.februāra numurā.