Ekonomika

Lai ierobežotu “Nord Stream 2”, jāgroza likumi4


Marošs Šefčovičs: “Nav šaubu, ka gāzes līnijai gan ES dalībvalstu ekonomiskajā zonā, gan teritoriālajos ūdeņos pilnībā būs jāatbilst [ES likumiem].”
Marošs Šefčovičs: “Nav šaubu, ka gāzes līnijai gan ES dalībvalstu ekonomiskajā zonā, gan teritoriālajos ūdeņos pilnībā būs jāatbilst [ES likumiem].”
Foto Dainis Bušmanis

Vācija devusi atļauju būvēt otru gāzes vadu “Nord Stream 2” tās teritoriālos ūdeņos. Kad 1. februārī Rīgā ieradās Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs, viņš tikās ar mūsu valsts augstākajām amatpersonām un sniedza interviju arī “LA”. Tās laikā viņam uzdevu jautājumu: “Kāpēc eiroparlamentāriešus tas uztrauc, bet no Eiropas Komisijas puses un personīgi no jums nav sekojusi nekāda reakcija?”

Marošs Šefčovičs: “Esmu veltījis daudz laika šim projektam, un lai to konkrēti ietekmētu, jādarbojas ļoti caurspīdīgā juridiskā vidē. Mēs varam darīt tikai to, ko atļauj likums. Jo pretējā gadījumā mūs nekavējoties iesūdzēs tiesā, ieskaitot ES Tiesā. Mums skaidri jāpārliecinās, lai katra cauruļvadu līnija ES teritorijā pilnībā atbilstu Eiropas likumiem.

Šāda ir mūsu pieeja arī “Nord Stream 2″ projektam. Mēs esam ierosinājuši reaģēt, taču mums ir juridiskas problēmas, daudz politiskas sensitivitātes. Mūsu ārpolitikas imperatīvs ir pārliecināties, lai tranzīts caur Ukrainu turpinātos un lai tas ir komerciāli dzīvotspējīgs. Tāpēc mēs ierosinājām risinājumu panākt sarunu ceļā. Esam sākuši sarunas starp Eiropas Savienību un Krieviju, un zinu, ka vismaz puse dalībvalstu atbalsta šādu pieeju.

Reiz šis jautājums ir uz galda, nav šaubu, ka gāzes līnijai gan ES dalībvalstu ekonomiskajā zonā, gan teritoriālajos ūdeņos pilnībā būs jāatbilst [ES likumiem]. Pašlaik par to diskutējam Eiropas Parlamentā un ES Padomē. Esmu pārliecināts, ka Eiropas Parlamentā likumdošanas priekšlikums tiks apstiprināts tuvākajos mēnešos. Mums jāpārliecinās, lai tāds pats iznākums būtu no dalībvalstīm, pie kā Bulgārijas prezidentūra apņēmusies intensīvi strādāt. Mūsu palīdzība – veikt dažādas juridiskās ekspertīzes priekšlikumiem, ko ierosina dalībvalstis. Ceram, ka grozījumi likumos tiks veikti līdz Bulgārijas prezidentūras beigām.”

Atbildes uz citiem jautājumiem lasiet “LA” piektdienas, 9.februāra numurā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Noslēgta 3,26 miljonus eiro vērtā Kurzemes ielas pārbūve Ventspilī
19 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Kādus datus visbiežāk pazaudē, mainot mobilo tālruni
20 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Rolands Pētersons: Rīdzinieki nav pelnījuši slīkt atkritumos
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Kā rīkoties – “PNB bankas” klientiem sāk garantēto atlīdzību izmaksas
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
52 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Izklaide ar nosaukumu “nu, valdība kritīs?”
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Nesodāmības gaisotne VUGD: likums pārkāpts, budžetam nodarīti zaudējumi, bet vainīgo nav
25 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
VIDEO: Demonstrācijā cer atmodināt Dundagu
2 stundas