×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
8. februāris, 2018
Drukāt

Lai ierobežotu “Nord Stream 2”, jāgroza likumi (5)

Foto Dainis BušmanisFoto Dainis Bušmanis

Marošs Šefčovičs: "Nav šaubu, ka gāzes līnijai gan ES dalībvalstu ekonomiskajā zonā, gan teritoriālajos ūdeņos pilnībā būs jāatbilst [ES likumiem]."

Vācija devusi atļauju būvēt otru gāzes vadu “Nord Stream 2” tās teritoriālos ūdeņos. Kad 1. februārī Rīgā ieradās Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs, viņš tikās ar mūsu valsts augstākajām amatpersonām un sniedza interviju arī “LA”. Tās laikā viņam uzdevu jautājumu: “Kāpēc eiroparlamentāriešus tas uztrauc, bet no Eiropas Komisijas puses un personīgi no jums nav sekojusi nekāda reakcija?”

Marošs Šefčovičs: “Esmu veltījis daudz laika šim projektam, un lai to konkrēti ietekmētu, jādarbojas ļoti caurspīdīgā juridiskā vidē. Mēs varam darīt tikai to, ko atļauj likums. Jo pretējā gadījumā mūs nekavējoties iesūdzēs tiesā, ieskaitot ES Tiesā. Mums skaidri jāpārliecinās, lai katra cauruļvadu līnija ES teritorijā pilnībā atbilstu Eiropas likumiem.

Šāda ir mūsu pieeja arī “Nord Stream 2″ projektam. Mēs esam ierosinājuši reaģēt, taču mums ir juridiskas problēmas, daudz politiskas sensitivitātes. Mūsu ārpolitikas imperatīvs ir pārliecināties, lai tranzīts caur Ukrainu turpinātos un lai tas ir komerciāli dzīvotspējīgs. Tāpēc mēs ierosinājām risinājumu panākt sarunu ceļā. Esam sākuši sarunas starp Eiropas Savienību un Krieviju, un zinu, ka vismaz puse dalībvalstu atbalsta šādu pieeju.

Reiz šis jautājums ir uz galda, nav šaubu, ka gāzes līnijai gan ES dalībvalstu ekonomiskajā zonā, gan teritoriālajos ūdeņos pilnībā būs jāatbilst [ES likumiem]. Pašlaik par to diskutējam Eiropas Parlamentā un ES Padomē. Esmu pārliecināts, ka Eiropas Parlamentā likumdošanas priekšlikums tiks apstiprināts tuvākajos mēnešos. Mums jāpārliecinās, lai tāds pats iznākums būtu no dalībvalstīm, pie kā Bulgārijas prezidentūra apņēmusies intensīvi strādāt. Mūsu palīdzība – veikt dažādas juridiskās ekspertīzes priekšlikumiem, ko ierosina dalībvalstis. Ceram, ka grozījumi likumos tiks veikti līdz Bulgārijas prezidentūras beigām.”

Atbildes uz citiem jautājumiem lasiet “LA” piektdienas, 9.februāra numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Diemžēl, ne jau par valsts labumu šīs personas domā, bet par personīgo un kuru diktē vairākums, gāzes vadu jau jābloķē, lai ASV varētu pelnīt piegādājot savu gāzi, kuras transportēšanai pie gala patērētāja, respektīvi, infrastruktūras izveidei, jo ASV gāzi nevar laist pa tām pašām trubām, pa kurām iet krievu gāze, tur jaunai infrastruktūrai LV teritorijā ir vajadzīgi ap 4,5 miljardiem EUR, par to jau neviens nerunā, aizņemsies privātos fondos, ja pārokeāna dabas gāzēs piegādātaji uzspiedīs, jau igauņi LV Eiropas tiesā iesūdzēja par to, ka Inčukalnā ir tikai atvēlēti 5% ASV dabas gāzei no kopējās masas, var jau ielikt to gāzi glabātuvē, bet ārā viņu dabūt bez jaunās infrastruktūras izbūves nevar, to neviens un nekur nestāsta, tad jautājums, cik Lavijas valstij izmaksās ASV ekonomikas stiprināšana Eiropā, cik gala patērētājam ASV ekonomikas atbalstīšana izmaksās, tas, cik es saprotu, ir vairāk, kā otršķirīga lieta, galvenais nopelnīt atsevišķām personām, tad atsevišķiem uzņēmumiem, protams, pietuvinātiem, tad ASV un tad visi LV nodokļu maksātāji gadu desmitiem varēs segt privātajos fondos veiktos aizņēmumus, pārkreditēšanās izmaksas, galvenais, lai lielajam brālim ASV viss ir labi un ekonomika aug, priekš kam mums savu ekonomiku audzēt?

  2. Vācijai, Austrijai, Holandei vajadzīga lēta gāze. Tur ir rūpniecība, kura baro t.sk. tādas valstis kā mūsu. Mēs turpretī esam gatavi pirkt kaut 3 reiz dārgāk, ka tikai no Amerikas, cilvēki jau samaksās visu un ielās neies. Jājautā tikai – kā intereses aizstāv mūsu politiķi /citu valstu/ un kā intereses – minēto valstu politiķi /savu uzņēmēju un cilvēku/. Tur arī atšķirība. Paši esam sevi noveduši līdz 10 miljardu ārējām parādam /Valsts kontroles ziņas/ un aprejam tos, kas mūs baro.

  3. Labāk būtu domājuši, kā tam vadam pieslēgties!

Draugiem Facebook Twitter Google+