×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Lai jums mīksta sēža!

Foto - LETAFoto - LETA

Kad Saeimas deputāti pēc teicami izpriecātām brīvdienām novembrī atgriezīsies Āboltiņas valstībā, viņus gaidīs patīkams pārsteigums. Lai arī līdz šim vēlēto amatpersonu darbavietās bija gādāts par samērā ērtiem sēdekļiem, tagad lielās plenārsēžu zāles krēslu rindas ir nomainītas ar ergonomiskiem jauniem augstas klases ādas atpūtas krēsliem.

 

Mēbeļu tirgū šie izstrādājumi pazīstami kā “Comfort” klases modeļi uz atsperēm ar pabeņķē iemontētu savācējtvertni un notekcauruli. Tos ražo Ķīnā pēc kompānijas “Bombardier” pasūtījuma, un ķīnīzeru speciālisti trīs gadus nodarbosies ar moderno klubkrēslu tehnoloģisko apkopi un remontu – tas iekļauts cenā. Preces artikuls ir “Dormeo666”. Pēc dizaina ķīniešu galdnieku meistardarbs atgādina bīdermeijera vai čipendeila stila atzveltnes, kādās kājas kūļāja un pie kamīna pīpi sūca Šerloks Holmss ar dr. Vatsonu vai van Helsings ar Nosferatu. Klasicisma manierīgumam atbilstoši furnitūras rokturu apdarei izmantots ziloņkauls, sēžamie izgatavoti no vieglu metālu sakausējuma konstrukcijām, iztapsēti ar bifeļādu un pārvelkami ar atlasa pēli. Rāmis ir mahagonija masīvkoka.

 

Simt pufīgās mēbeles ir pieregulējamas atbilstoši gūžu un kājas izmēram, gurnu apkārtmēram. Tās aprīkotas ar visām tautas priekšstāvja darbam nepieciešamajām ekstrām. Uz paroceņa izvietotas podziņas “viesmīlis”, “bārddzinis”, “dzeltenās preses žurnālists”, “sanitārs” un “lūdzu vārdu” lietojamas pēc vajadzības.

 

Krēslam ir koriģējams pagalvis, un sēdvieta atgāžama četrās pozīcijās – līdz pat šķērseniskam guļvietas stāvoklim. Saeimas vadība ir iepriecināta: deputāti, kuri nelielās materiālās kompensācijas dēļ spiesti īrēt gultasvietas uz kušetes Dranķinga Strupiķim līdzīgos naktspatversmes tipa uzņēmumos vai kritušo jaunavu palīdzības un pestīšanas iestādījumos, tagad labprātāk paliks nakšņot darbavietā, kur ir silti, ērti kā migā. Luksusklases polsterēto krēslu standarta aprīkojumā ietilpst arī austiņas, tvaika nosūcējs, vibrosignāls, kuru ieslēdzot notiek patīkama deputāta ķermeņa vingrināšana, kakla masāžas ierīce, matēts iezaļgans apgaismojums. Saeimiešu vēlēšanās bijusi, lai zvilnī iemontētu katapultēšanās iekārtu un lai briesmu gadījumā pār mēbeli nolaistos necaursitams pleksistikla kupols. Nav aizmirsts, ka krēsla aparatūrā ieprogrammē melodiju: latviešu tautības deputātiem “Aijā, žūžū, lāča bērni”, bet krievu biedriem – “Ostanovite muziku, s drugim tancujet devuška moja”. No “Saskaņas centra” sēdvietām stiepjas kabeļi uz pazemi, bet pārējo frakciju deputātu zveltņiem pierīkotas teleskopiskās antenas saziņai ar miglājiem, kurus katrs pārstāv. Faktiski modernā tehnoloģiskā mēbele ir miniatūrs operatīvās vadības centrs, kur deputāts kā sargājošās bruņās iekalts varētu nodzīvot atlikušo mūžu, ja vien pasaule nebūtu tik nejēdzīgi un netaisnīgi ieriktēta, ka ik pēc četriem gadiem nāk jaunas vēlēšanas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+