Mobilā versija
+19.6°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
17. augusts, 2014
Drukāt

Kas jādara, lai ķirbis lietainā laikā nebojātos
 (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kamēr silts laiks, tikmēr ķirbis gozē savus sānus saulē un gatavojas. Bet, līdzko sāks līt, resnais un skaistais ķirbis uz mitrās zemes var bojāties. Ko darīt? Ļoti uzmanīgi, lai netraumētu kātiņu, lielo ogu uzliek uz dēlīša vai stādu audzēšanas paletes, vai šīfera gabala. Salmi un skaidas ne vienmēr ir labākais variants, jo lielā mitrumā tie tomēr var pūt un pelēt.

Vācijā, Anglijā un citās valstīs neliela izmēra ķirbjus audzē uz vertikālām sastatnēm, no kurām bieži veido piramīdas. Šādas konstrukcijas ir ne tikai dekoratīvas, bet arī pasargā ķirbjus no puves.

Mēs stādam varam noņemt lielās lapas, kas apēno augošos ķirbjus. Saules gaisma palīdzēs tiem ātrāk nogatavoties. Ja tuvojas salnas, ķirbjus var uz nakti ietīt agroplēvē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. šiferis tak skaitās kaitīgs…..

  2. bet, ko lai dara, ka bojājas sviesta pupiņas?

  3. Vēl nekad nav gadījies, ka ķirbis bojātos mitruma dēļ. Visticamāk, ir kāda nepareizā sēnīte vai kas cits. Man dārzā ķirbji ir stāvējuši pat ļoti slapjos rudeņos tieši uz zemes, un tas nav traucējis tiem mājās uz bufetes sagaidīt pat jauno ražu! 🙂 Jā, un pat ledus kārtiņu reiz pat esmu notraukusi pēc salnas, un nekāda vaina. Ķirbim ir bieza miza, tas nav maigais kabacītis, kas jāsargā un nav ilgi glabājams.

Draugiem Facebook Twitter Google+