×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Lai ko sasniegtu, jāstrādā. Intervija ar dizaineri Agnesi Melbārdi

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agnese Melbārde: Man ir tāda sajūta, ka Ņujorkai būs izšķiroša loma manā tālākajā darbā.

No 14. līdz 17. aprīlim Ņujorkā norisināsies vērienīgā “Art Expo 2016”. Tajā – vienīgā no Latvijas – šogad piedalīsies arī dizainere, gleznotāja, scenogrāfe, arhitekte Agnese Melbārde.

Māksliniece stāsta, ka lēmums izstādīties Ņujorkā dzimis jau pirms vairākiem gadiem, taču sākotnēji nav bijis sapnis tieši par šo – vienu no pasaules lielākajām – mākslas mesēm.

“Man jau pirms vairākiem gadiem bija sapnis, ka es savu 35 gadu jubileju sagaidīšu Ņujorkā. Tieši 15 aprīlī, kad man ir dzimšanas diena, notiek izstāde. Līdz ar to apaļajā jubilejā es tiešām būšu Ņujorkā. Uz šo sapni ir iets ļoti mērķtiecīgi vairāku gadu garumā. Nav tā, ka es uzreiz būtu izvēlējusies šo izstādi – es ļoti daudz meklēju, pieteicos visdažādākajās vietās, un šajā konkursā izvēlējās mani. Gandrīz jāsaka: konkurss bija pati vieglākā daļa, jo tur nav viegli nokļūt, tas ir dārgi, turklāt arī tīri tehniski diezgan sarežģīti – sakārtot papīrus, saprast izstādes noformēšanas tehniskās prasības, aizvest darbus, atmuitot. Tam visam esmu izbūrusies cauri kopā ar Signi Ābelīti. Paldies viņai par to – tieši viņa bija iniciatore un ļoti daudz man palīdzējusi ar papīru lietām. Vienam ir ļoti, ļoti grūti, vajadzīga komanda, forši cilvēki apkārt, kas pabīda, pabiksta, radoši ietekmē, uzdzen tempu, lai neslinkotu, lai neiesēdētos savā komforta zonā. Un tagad man ir tāda sajūta, ka Ņujorkai būs izšķiroša loma tālākajā darbā: vai nu es metīšu visu citu pie malas un pievērsīšos tikai glezniecībai, vai, iespējams, sapratīšu, ka jāliek punkts gleznošanai. Visādi var būt,” stāsta Agnese Melbārde.

Pilnu interviju ar mākslinieci lasiet 12. aprīļa “Kultūrzīmēs” vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+