×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

Lai labāk noganītu pļavas un pabarotu lopus
 (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Ar ko skaidrojams  Zemkopības ministrijas lēmums divarpus reizes palielināt lopu blīvumu platību maksājumu saņemšanai? 
Kalniņa Jēkabpilī

Atbilstoši Regulas projektam par atbalstu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalsts MLA pasākumā pieejams ražojošiem lauksaimniekiem kā kompensācija par saimniekošanu teritorijās ar dabas ierobežojumiem. Skatoties uz atbalstam pieteikto platību struktūru, ir redzams, ka nozīmīgu īpatsvaru (~38%) no atbalstam pieteiktām platībām veido pastāvīgo pļavu un ganību un aramzemē sēto zālāju platības. Ņemot vērā, ka to izmantošanas mērķis lauksaimniecībā pamatā ir barības nodrošināšana lauksaimniecības dzīvniekiem, turklāt pastāvīgo pļavu un ganību uzturēšana bez lopiem nav ilgtspējīga, tad ZM uzskata, ka atbalsts par pastāvīgo pļavu un ganību un zālāju platībām jāsniedz tiem lauksaimniekiem, kuri spēj nodrošināt minimālo dzīvnieku blīvumu uz vienu hektāru. Ņemot vērā, ka vienas slaucamās govs uzturēšanai nepieciešami aptuveni divi hektāri pļavu un ganību, tad, ieviešot paaugstinātu dzīvnieku blīvumu, mērķtiecīgāk tiks novirzīts pasākuma atbalsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tā Straujuma ar visi ZM birokrātiju ir “nezinīšu par laukiem”n klubs, vai nu tiešām Zemnieku saeimas pasūtījums, kur Straujuma danco pēc viņu stabules un dancina visu ministriju…. ar lielām cerībām gaidu jaunas saeimas vēlēšanas, kad to zemnieku saeimas iegribu lobētāju izmetīs no ministra krēsla…. tik nekompetenta zemnkopības ministra sen nav bijis, pat roze un slakters liekas gudrāki nekā šī lobētāja…

 2. labi vēl ka nenosaka normatīvu cik govju jānodrošina uz vienu ha platības uz mēness virsmas.

 3. Zāli jau arī vajag audzēt, nevis pļaut 20 gadus pļavu!

 4. Šim rakstam pareizs virsraksts ” Lai lopus mērdētu badā un pļavas noganītu melnas”. Jāgaida Saeimas vēlēšanas un cerams,ka tad tiksim pie gudrāka Zemkopības ministra.Tāda kurš saprot ,kas ir lauki,cik vajadzīga lopiņiem barība ,cik ha 1 govij,kad nedrīkst no pļavām novest sasmalcināto zāli,kas ir vienīgā tās barotāja.Kauns lasīt šos rakstus,kādas Ginesa rekordu vērtas atziņas nāk no ZM vadības un tās “padomniekiem”!

 5. kurš no tiem pļurkām ir redzējis govi ganībās vai nopļāvis sienu,viņi tikai shēmo,pļurkas!!!!!!

 6. vai ZM domā ar galvu vai ar citu mīkstāku vietu vai tad vienai govij pietiek ar 2ha zālāja tas ir sienam ,ganīšanai un vēl skābbarības sagatavošanai.

 7. bioloģiskais zemnieks Atbildēt

  Kārtējā ZM ierēdņu nezināšana jeb Zemnieku saeimas pasūtījums.Vienas govs barības sagatavošanai 5 t vajag vismaz 2,5 ha pļavu un tās ganībām ar jaundzimušo teliņu,kurš nedos vēl īpašu pienesumu liellopu vienībām, vajag arī kādi 2 ha.Vai vienreiz atjēgsieties nejēgas jeb Zemnieku saeimas pakalpiņi!

 8. Ha, ha,ha…. Kurš tad te nesen raudāja, ka Latvijā katastrofāli samazinājies dabīgo pļavu īpatsvars? Ja jau man jāpalielina lopu blīvums, tad es labāk uzaru tās ” liekās” pļavas ar visām griezēm, irbēm un dzegužpuķēm…..

 9. tas jau kārtējais zemnieku saeimas ieteikums,lai mazie izmirst…. skumīgi, ka ZM visu laiku domā tik par lielbaroniem no zemnieku saeimas… saprotu, ka tāds blīvums būtu uz sētajiem zālājiem, bet lai saglabātu dabīgās pļavas, tad blīvuma pielielinājums ir birokrātu nezināšana, vai kāds vispār no viņiem ir bijis laukos???? vispār zina kāda izskatās govs un cik viņa apēd un kā var izganīt govi??? vai vispār kāds birokrāts ir bijis latgalē????

 10. Ir regulas projekts un ir jau mūsu birokrātu lēmums palielināt lopu blīvumu.Centīgi pakalpiņi,tikai kam viņi kalpo?

Draugiem Facebook Twitter Google+