×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Lai Lieldienas būtu priecīgas un drošas! Glābēju padomi svētku svinētājiem

ligo_ugunskurs

Tuvojoties Lieldienām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina būt saprātīgiem, atpūšoties brīvā dabā, nepiemirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību, lai pavasarīgos svētkus neaptumšotu nelaimes gadījum.

VUGD norāda, ka ik dienu tiek reģistrēti vairāki desmiti kūlas ugunsgrēku. Saskaņā ar ikgadējo statistiku vislielākais reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits ir tieši brīvdienās, tādēļ VUGD aicina Lieldienas izmantot, lai atpūstos kopā ar ģimenēm, sakoptu savas saimniecības un priecātos par pavasari nevis, dedzinot kūlu, postītu dabu.

Tiem, kuri vēlas “nedaudz” padedzināt kūlu, jāatceras, ka sods pienākas neatkarīgi no tā, vai ir vēlme nodedzināt kūlu plašā laukā vai tikai pāris kvadrātmetrus nenopļautā grāvmalītē. Šogad kūlas ugunsgrēki jau nopostījuši 58 ēkas, apdegumus guvuši trīs cilvēki, divi cilvēki gājuši bojā. Visdrīzāk, arī šajos gadījumos tie, kuri aizdedzināja sauso zāli, nedomāja, ka viss var beigties tik traģiski, uzsver VUGD.

Ja ir vēlme iekurināt ugunskuru, tad vajadzētu painteresēties, kādi attiecīgajā teritorijā ir pašvaldības saistošie noteikumi, jo, iespējams, par ugunskura kurināšanu var saņemt bargu sodu.

VUGD atgādina, ka arī vietās, kur atļauts kurināt ugunskurus, vispirms ir jāizvēlas vieta, lai tuvumā nebūtu sausā zāle vai koki, kas var aizdegties. Ugunskura vietu sagatavo, aprokot apkārt zemi vai apliekot akmeņus, lai tā būtu ierobežota. Pirms došanās prom jāatceras, ka ugunskurs ir jānodzēš, lai uzpūšot stiprākam vējam tas neuzliesmotu no jauna. Tā kā Valsts meža dienests no 17.aprīļa ir izsludinājis mežu ugunsnedrošo periodu, tad mežos kurināt ugunskurus vai mēģināt sadedzināt zaru kaudzes ir kategoriski aizliegts.

Iespējams, brīvdienās vēlēsieties atklāt grilēšanas sezonu. Jāatceras, ka to nedrīkst darīt uz balkoniem un lodžijām, jo tas nav ugunsdroši, turklāt nevar ignorēt kaimiņus, kuri uz sava balkona vēlētos elpot svaigu gaisu nevis grila dūmus.

“Cienīsim ne vien sevi, bet arī apkārtējos cilvēkus! Dārzos un privātmājās grils jānovieto drošā attālumā no ēkas, žoga un citām degošām būvēm tā, lai uzpūšot stiprākam vējam, dzirksteles nevar izraisīt ugunsgrēku. Grila iededzināšanu nevajadzētu uzticēt bērniem, jo viņiem to izdarīt, pat pieaugušo klātbūtnē, var būt bīstami,” norāda VUGD.

Savukārt laivotājiem VUGD atgādina, ka pirms nodarboties ar kādu no ūdens sporta veidiem, braukšanas ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, ir jāuzvelk glābšanas veste. Ja bērns dodas līdzi izbraukumā ar laivu vai plostu, obligāti jāvelk drošības veste, jo tā vislabāk pasargā, ja mazais iekrīt ūdenī. Taču peldlīdzekļos nevajag izmantot “drošības jostas”, lai bērns nepārkristu pāri malai. Ja gadījumā laiva apgāzīsies, bērns atradīsies zem ūdens.

Brīvdienās, gan gatavojoties svētkiem, gan atpūšoties, vienmēr jāatceras par bērnu drošību. Bērniem svētki vienmēr šķiet īpašāki un nozīmīgāki nekā pieaugušajiem un nereti viņiem arī šķiet, ka var darīt to, ko ikdienā nedrīkstētu. Ja atpūšas pie ūdens krātuvēm, kurina ugunskurus vai grilus, jāatceras, ka mazie atpūtnieki vienmēr jāpatur redzeslokā, uzmanot, vai nav izdomājuši kādu bīstamu nodarbošanos.

VUGD aicina būt saprātīgiem, lai svētkus neaptumšo nelaimes gadījumi! Ja ir apdraudēta cilvēku dzīvība vai veselība, nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, jāzvana pa tālruni 112.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+