×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. jūnijs, 2014
Drukāt

Lai locītavas būtu veselas
 – no dabiskas ārstēšanas līdz palīgrīkiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Locītavu sāpes ir plaši izplatīta problēma, no kuras Eiropas Savienībā cieš vairāk nekā 103 miljoni 
iedzīvotāju. Izplatītākā no tām ir osteoartrīts.

Osteoartrīts


Bojājumi, ko osteoartrīts nodara skrimslim un visai locītavai, ir lēni progresējoši un neatgriezeniski.

Sāpes traucē pārvietoties, tāpēc nākas izmantot palīgierīces – ortozes, spieķus, kruķus, tādējādi pazeminot dzīves kvalitāti. Tāpēc ārstēšanas plāns ir orientēts uz pacienta dzīves kvalitātes nodrošināšanu tālākā periodā. Ārstēšanas mērķis ir mazināt sāpes, pēc iespējas saglabāt un atjaunot locītavu kustības spējas, kā arī apturēt slimības tālāku progresēšanu.

Ārstēšana


Ārstē dažādi – locītavu iekaisumiem ir dažādas ārstēšanas iespējas un ārsts izvēlēsies katram gadījumam piemērotāko: tabletes vai pretsāpju gelus, peldēšanu vai ārstniecisko vingrošanu,

citam kā palīglīdzekli arī spieķi vai ortozi. Tiek meklēti veidi, kā ārstēšanu padarīt ekonomiskāku un efektīvāku,

tāpēc pētnieku uzmanības lokā ir dabas vielu un medikamentu kombinācijas. Pasaulē aug interese par dabīgiem ārstēšanās līdzekļiem, t. sk. notiek mežrozīšu augļu izpēte.

Mežrozītes palīdz locītavām


Locītavu ārstēšanā efektīvs izrādījies patentēts mežrozīšu pulveris ar aktīvo vielu “Rosenoid”, kas iegūts no savvaļas mežrozīšu ’Rosa Canina’ augļiem un sēklām. Rožu augļu pulverī zinātnieki ir konstatējuši vērtīgu aktīvo vielu kompleksu “Rosenoid” ar pretiekaisuma darbību, kas uzlabo locītavu veselību, to apstiprina arī klīniskie pētījumi. Laika

posmā no 1997. līdz 2007. g. tika veikti vairāki klīniski pētījumi, izmantojot standartizētu rožu augļu pulveri. Zinātnieki secināja, ka tas jūtami samazina NPL (nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu) patēriņu, uzlabo locītavu kustīgumu, samazina sāpes. Daudzu gadu zinātniskie pētījumi un publikācijas pierāda, ka bioloģiski aktīvās vielas mežrozīšu augļu pulvera sastāvā palīdz uzturēt veselas, lokanas un elastīgas locītavas, saglabāt locītavu kustīgumu un sekmē ilgstošu locītavu izturību, uzlabojot dzīves kvalitāti kopumā.

Locītavu nodilšana


Locītavu nodilšana nozīmē, ka sākas sairšanas procesi locītavas skrimslī. Kā palīdzēt skrimslim? Viens no risinājumiem ir glikozamīns, to iegūst no haizivju, vistu un liellopu skrimšļiem. Glikozamīns satur no vēžveidīgo apvalkiem iegūtu ekstraktu, glikozamīna sulfātu, tas stimulē svarīgāko locītavas skrimšļa sastāvdaļu veidošanos.

Glikozamīns nepieciešams locītavu skrimšļu atjaunošanas procesiem. Ilgstoši lietojot glikozamīnu, tas it kā ieeļļo locītavas un kustības kļūst vieglākas, mazsāpīgākas.

Pretsāpju geli, ortozes


Lietojot pretsāpju un pretiekaisuma gelus, jāatceras, ka pretsāpju viela ātrāk iekļūst sāpju perēklī, atvieglojot sāpes.

Ortofēna gels – nesteroīds pretiekaisuma līdzeklis, terpentīna ziede – locītavu iekaisumiem, perifēro nervu sāpēm, reimatisma sāpēm; ibuprofēns – nesteroīds pretiekaisuma līdzeklis.

Olfena plāksteris – efektīvs ilgstošas iedarbības pretsāpju un pretiekaisuma līdzeklis.

Locītavu sāpju mazināšanai iesaka magnētiskās ceļgalu locītavu saites. Palīdz arī apsēji locītavām no neoprēna, ortozes ceļa locītavu fiksācijai. Tās lieto pirms un pēc operācijām, arī profilaksei.

Profilakse. 
Ēšanas paradumi un uztura bagātinātāji 


Pareizam, sabalansētam uzturam, kurā netrūkst ne vitamīnu, ne minerālvielu, ne šķiedrvielu, ir milzīga loma veselības saglabāšanā.

Bet locītavu saslimšanu gadījumā tikai ēšanas paradumu maiņa maz līdzēs, būtisks papildinājums te ir

uztura bagātinātāji, piemēram, zivju eļļa.

Terapijā svarīga loma ir arī kustību terapijai, peldēšanai. Jāsaglabā normāls ķermeņa svars. Apavus iesaka ar biezu, mīkstu zoli.

Tāpat laikus jāārstē zobi un jāizmanto fizikālās terapijas metodes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+