×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. maijs, 2012
Drukāt

Lai loki augtu griezdamies!

sipolloki_mg

“No pērnā gada ražas palika mazie sīpoli (apmēram 3 – 4 cm diametrā). Ja tos tagad stādītu laukā, vai no tiem izaugtu lieli sīpoli?”
 Gundega N.

 

Protams, var stādīt arī šādus pašaudzētus sīpolus, bet labāk… loku ieguvei. Ja šie sīpoli uzglabāti vietā, kur temperatūra bijusi 0…+5 °C robežās, no tiem izaugs lielie sīpoli. Taču lielākoties sīpolus glabā kādā pieliekamajā vai mājas aukstajā galā, kur gaisa temperatūra parasti ir +10…+14 °C. Ja temperatūra turas +6…+16 °C diapazonā, sīpoli iziet jarovizācijas procesu, tajos veidojas ģeneratīvie orgāni – ziedi. Jo lielāks ir sīpols, jo lielāks risks, ka tas pirms laika izziedēs. Ziedošiem veidojas nekvalitatīvi sīpoli, bet agri uzziedējušiem pat neveidojas nemaz. Savukārt lociņi no sīpoliem izaugs ātri (jau 25 – 30 dienu laikā) un būs ēdami arī tad, ja sīpoli ies ziedos.

Lai iegūtu normālu ražu, pašlaik vēl var stādīt no sēklām izaudzētos sīksīpoliņus, kā arī tā sauktos ģimenes sīpolus. No ārzemēm ievestie pārtikas sīpoli, ko pašlaik pārdod mazumtirdzniecībā, ir apstrādāti ar maleīnskābes hidrazīdu augšanas bremzēšanai. Tos stādīt nav vērts – vienalga neaugs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+