×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

EK vēlas uzņēmējiem turpmāk dot aizdevumus, nevis grantus. Latvijā iebilst (6)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

“Latvijas Avīzes” publiskajā diskusijā “Ekonomikas attīstība – novadu iespējas un valsts atbalsts” jautājumā par turpmāko uzņēmējdarbības atbalstu “saķērās” 12. Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS) un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis. Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklim, SIA “Sakret” padomes priekšsēdētājam Andrim Vanagam nav pieņemama pašreizējā Valsts ieņēmumu dienesta pieeja nodokļu iekasēšanā.

Siltumnīcas uzņēmējiem

“Galvenais sēž tur,” Māris Kučinskis norādīja uz blakus sēdošo Andri Vanagu – “uzņēmējs, kurš ražo un rada pievienoto vērtību un produkciju eksportē”.

Kā Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Saeimā viņš uzsvēra: “Jau pašā komisijas darbības sākumā secinājām, kā varam kļūt bagātāki. Tādi kļūsim tikai tad, ja mums būs produktīva ražošana un eksports. Nevis tad, kad katrs kaut ko dara pa drusciņai, bet tad, kad ir uzņēmumi, kas ar iespējami mazu cilvēku skaitu saražo iespējami vairāk. Tā kā Latvijā nav daudz cilvēku, kas to patērētu, ļoti svarīgs ir eksports, – tieši tāpēc es norādīju uz klātesošo uzņēmēju Andri Vanagu, kurš atbilst šim etalonam.

Tāpat etalonam atbilst Alojas cietes rūpnīca un Valmieras stikla šķiedras rūpnīca. Sargāsim esošos uzņēmumus un domāsim, kur vēl varam ievilināt uzņēmējus. Dzirdēju, ka ap Limbažiem celšot logu fabriku, taču nelolosim ilūzijas, ka laukos cels rūpnīcas. Tuvākajā lielākajā centrā Valmierā uz tūkstoš iedzīvotājiem ir 900 darbavietas, kas nozīmē, ka uz turieni strādāt brauks no tuvākās apkaimes,” Alojas un Limbažu novada iedzīvotājiem teica Kučinskis.

Bet kā uzņēmējus dabūt ārpus Rīgas? “Beidzot tiek atbalstīts tas, ka pilsētās tiek veidotas vietas, ko saucu par “uzņēmēju siltumnīcām”, kur var veidot savu uzņēmumu. Vai 21 attīstības centrs, piemēram, Limbaži, būs pietiekami vilinoši, tas ir vēl neatbildēts jautājums. Otrais – ir laba 27 miljonu eiro programma, kurā nauda seko investoram. Ja “Aloja Starkelsen” vēlas paplašināties un ieguldīt naudu ražošanā, tad pašvaldībai ir iespējas izbūvēt pievedceļu vai attīstīt infrastruktūru šai rūpnīcai. Pieteikti jau pirmie projekti. Paradokss ir tas, ka laukos pārmet centralizācijas politiku, bet vairāk nekā puse novadu pašvaldību nav pat painteresējušās VARAM par šīm iespējām,” pārmeta Saeimas deputāts.

LTV diskusijā centās uztiept secinājumu, ka tālākai attīstībai traucē pašvaldību sadrumstalotība, norādīja Māris Kučinskis. “Ne jau no pašvaldību tālākas reformēšanas atkarīga jaunu darbavietu radīšana. Darbavietas daudz vairāk atkarīgas no ekonomiskās ieinteresētības vai resursu tuvuma. Tām ceļā stāv vesela rinda šķēršļu, kurus identificējam Ilgtspējas komisijā. Nav nekā briesmīgāka par neko neprotošu, neko nezinošu vidusskolēnu – viņam tikai uz Īriju ceļš. Profesionālā izglītība, mūžizglītība ir atslēga. Neizmantotā iespēja ir kooperācija. Piemēram, man kaimiņi Strenčos gotiņas veiksmīgi nomainīja pret smiltsērkšķiem, bet vēl trūkst tā posma, kas atrastu tiem tirgu,” vēstīja deputāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Un vēl par nodokļiem – VID raksta draudu vēstules un liek pildīt debīlas aptaujas katyram, kas pēc kārtējās minimālās algas pacelšanas pārgāja atpakaļ uz stundu likmi, – sociālo nodokli mums kā zināms atvelk no pimā eur – tas ir normāli?? No 320 EUR algas tikai sociālais nodoklis ir jāsamaksā 109,09 EUR – tas ir normāli, to sauc par minimālo algu, kad no tās var brīvi noņemt 1/3 daļu??? Un jūs gribat lai jums nodokļus maksā???!
    Tad kad minimālā alga būs = ar neapliekamo minimumu – tā kā citās ES valstīs un no tās patiešām neatvilks – NEKO- tad arī jums nodokļus sāks maksāt – kamēr jūs tautu mēģināsiet ar savām kombinācijām apšmaukt – tauta mēģinās izdzīvot!!! Un nesauciet mēģinājumu izdzīvot (pat ne dzīvot) par noziedzīgu nodarījumu – tautai arī gribas ēst un apģēbties, ne tikai kungu armādu barot – dzīve ir pietiekami īsa!!

  2. Izdevīgāk ir palikt mājās un saņemt maznodrošinātā pabalstu nekā saņemt darba algu Valmierā…. Un tas Kučinska kungs ir normāli???!!! Varbūt tomēr vajadzētu skatīties – kur rodas šīs nenormālās izmaksas transporta pakalpojumiem, elektrībai, ūdensapgādei, medicīnas pakalpojumiem – ja algas un pabalsti ir tādi, ka nav izdevīgi pat uz darbu braukt – nekas pāri nepaliek(strādājam jau mēs tādēļ lai ko nopelnītu un varētu dzīvot, ne tādēļ lai valstij nodokļus samaksātu un ierēdņi zaļi padzīvotu).
    Un vēl man jautājums – pasakiet man gudrie ekonomisti- mums ir cenas kā Eiropā un pat lielākas, algas kā Āfrikā – katrā ziņā zemākās visā ES – kur paliek starpība????

  3. Cemex – Scania – Statoil – SEB – LV tarifi – viss štokos, Vanag! Der atcerēties teicienu:”Kā smērēsi (lobēsi) – tā brauksi!” – un beidzot Latvijas “kreatīvajai šķirai” savu partiju nodibināt, lai Saeimā un valdībā netikai tarifus pareizi sakārtotu. Pirmos kucēnus ar TP noslīcināja, bet tā jau kā papildus motivācija “strādāk gudrāk”!

  4. tikt vaļā no tā ,,vella ģīmja” reklāmas ,vecenes kura paliek jauna,nelabi paliek uz to skatoties,vai kāds var pakīdzēt

  5. PARAZĪTI, KAUNA NAV!

  6. Kamēr “uzņēmēji” uz firmas rēķina pirks limuzīnus un dzīvos lepnos savrupnamos, lai necer, ka darbinieki gribēs un būs laimīgi strādāt par minimālo algu. Un tas kas bija minēts tekstā – izmaksāt darbiniekam, es pārfrāzēšu, rietrumeiropas algu, ir tieši tas kas Latvijā šobrīd ir visvairāk vajadzīgs. Un kamēr cilvēkiem monetārais “atlikums” pēc visu pamatvajadzību nosegšanas Latvijā nebūs tāds pat kā Lielbritānijā vai Vācijas rietumdaļā vai, kaut kur tur pat ruvumā, cilvēki brauks projām. Par laimi mēs esam ES un mums ir brīva darbaspēka kustība. Tā kā ja kādam ir jāsavelk josta, tad tas ir biznesu īpašnieku greznais dzīvesveids.

Draugiem Facebook Twitter Google+