Veselam
Bērni

Lai mazais Daniels dzirdētu un runātu, vajadzīga jūsu palīdzība 16

Foto – no privātā arhīva

Daniels piedzima trīs mēnešus par ātru. Lielāko daļu savas dzīves viņš ir pavadījis pilnīgi citādāk nekā pārējie bērni, jo viņš neko nedzirdēja, vēsta fondā “Labdaris”.

“Manam zēnam ir veikta operācija un ievietots dzirdes implants. Tagad viņš ir sācis iepazīt pasauli caur skaņām un mācās runāt. Es ļoti baidos, ka sapnis par laimīgu bērnu, kas var dzirdēt un pastāstīt par savām sajūtām, pārtrūks, jo man nav pietiekami daudz naudas, lai nopirktu baterijas dzirdes implantam un apmaksātu visas nepieciešamās rehabilitācijas. Tam visam pietrūkst vairāk nekā 7000 eiro!” noraizējusies zēna māmiņa, kas lūdz līdzcilvēkku palīdzību.

Kad Daniels piedzima, viņš bija neticami maziņš. Trīs mēnešu vecumā mans mazulis svēra tikai kilogramu. “Daudz laika pavadījām slimnīcā. Varēja redzēt, ka viņš ļoti, ļoti grib dzīvot. Kopā mēs daudz pārcietām – neskaitāmas procedūras, slimības. Tad, kad domājām, ka visas nelaimes un ciešanas jau ir aiz muguras, atklājām, ka Daniels ir nedzirdīgs. Viņa diagnoze ir 5. vājdzirdības pakāpe ar kombinēto patoloģiju, centrālās nervu sistēmas, sirdsdarbības, gremošanas trakta un kuņģa traucējumiem,” atceras mamma.

Sākumā bijis ļoti grūti, bet māmiņa negrasījās padoties un jau no paša sākuma bija pārliecināta, ka arī Daniels cīnīsies. “Viņš bija un joprojām ir mans mazais eņģelītis, kura dēļ esmu gatava visu. Danielam jau ir veikta operācija, kuras laikā ievietoja dzirdes implantu. Pašlaik viņš var dzirdēt, bet mūsu ceļš uz Daniela laimi ir tikai pusē. Mēs nedrīkstam apstāties. Pretējā gadījumā visam paveiktajam var nebūt nekādas nozīmes,” stāsta viņa.

17. novembrī Daniels svinēja piekto dzimšanas dienu, bet viņš vēl nerunā, un ir nepieciešamas procedūras. “Tāpat es ļoti baidos, ka vienā dienā viņš atkal nedzirdēs, jo baterijas dzirdes aparātam ir ļoti dārgas un tās bieži nepieciešams mainīt. Bez dzirdes aparāta Daniels nevar saklausīt pilnīgi neko. Viena es nespēju apmaksāt visu nepieciešamo, lai Daniels atkal nepaliktu klusumā un varētu sākt runāt, jo audzinu dēlu viena,” atklāj mamma Inta Vasiļevska.

“Lūdzu, palīdziet manam bērnam dzirdēt, augt, mācīties un dzīvot! Viena es nevaru viņu izglābt no vientulības un bezgalīga klusuma, un man talkā ir nācis labdarības fonds. Palīdzēt Danielam nepazaudēt spēju dzirdēt jūs varat šeit.

Lorem ipsum
FOTO: Leta
LA.lv